roma mı, kiev mi ?

şubat ayının başı için 3-4 günlük çok ucuza uçak biletleri buldum. hangisini ziyaret etmeli sizce ?

roma, roma yani. 5 gün kalmam gerekcek. ama ne biliyim kış olcak falan ben romayı yazın t-shirt&şort ile gezmek istiyorum sanki. bir de hostel fiyatları 35-50 tl arası çok yataklı odalar...

kiev, bir roma değil. 4 gün falan kalabiliyorum. soğuk olcak, gece hayatı falan güzeldir heralde. işte kalmak roma'dan daha ucuz.

aslında bu iki yere de yaza doğru havalar ısınmaya doğru gidebilirim ancak hangisinin uçuşu ucuz olur onu bilmiyorum. :)

italyayı yazın gezme. çıplak gezsen bile o sıcakla başedilmiyor. zaten o sıcakta gezilmiyor da.
sıcak olmadığı gün de dolu yağıyor. italya dolusu da ceviz boyunda dolu dedikleri şeyden.

  • goldentitan  (22.11.13 23:51:07 ~ 23:51:50)
roma hertürlü

  • innerbliss  (22.11.13 23:51:38)
öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. :)
moskova olur da orası birazcık pahalıya geliyor.

youtube'dan roma şubat ayı vidyolarına baktım da, ne biliyim bi garip ya. bileti şimdiden almam lazım, kar falan da yağarsa 5 gün, bilmiyorum ya. :)

ama kamuoyu roma diyor demek ki.
  • dijital dunyadaki analog adam  (22.11.13 23:56:31)
Şubat ayında Kiev'de hava soğukluğunu düşünürsek Roma daha mantıklı bir tercih gibi geliyor. Dolayısıyla karda buzda adamakıllı gezme şansın pek olmaz gibi. Keşke nisan-mayıs gibi gidebilseydin, demeden edemeyeceğim ama kısacası Roma daha makul görünüyor.

  • Lethe  (23.11.13 00:14:03)
kievde 6 gün mü romada 3 gün mü desen bile roma.

  • repentance  (23.11.13 00:26:24)
gece hayatı dersen kiev.

  • sergio35  (23.11.13 01:10:19)
günübirlik bile olsa. kiev'de 4.günün sonunda sikintidan bokunla oynarsin, hele ki o sogukta hic gerek yok. roma her mevsimde candir.

  • seker sey  (23.11.13 01:39:04)
o mevsimde kieve gelmeyi aklından bile geçirme. roma ideal

  • anorthosis famagusta  (23.11.13 02:54:42)
Roma ile karsilastirilabilcek az şehir var dünyada bence derdi bi hocamiz. Ben de cok sevdim gidince.

ama kiev i görmedim. O ayri.
  • la traviata  (23.11.13 02:59:53)
Ikisini de gezdim, KIev'de gorecek cok fazla bir sey yok. Genelde Dunya Savasi doneminden kalma, bolca Rus etkili savas muzeleri var. Eger Dunya Savasi, Cernobil vs ilginizi cekiyorsa Kiev.

Yoksa her turlu Roma.
  • crown  (23.11.13 10:53:34)