saç ve doğal bakım

saçlarım çookk uzunken katlı olmasından sıkıldığım için bob (önler uzun arka kısa) kestirdim.uzun olan kısımları omuzlarıma değiyordu ilk.şimdi omuzlarımı geçti ama uzatmaya karar verdim.o yüzden 1 hafta içinde dümdüz bir kesim yapacağım istediğim şekilde uzayıp gidecek umarım.

ama saçlarım yavaş uzuyor.güçlüdür hem öyle ince telli de değildir çok ama bu aralar dökülme de var.

velhasıl kelam saçlarımın çok güzel bir şekilde uzamasını sağlayacak doğal bir yönteminiz var mı bildiğiniz,gördüğünüz,duyduğunuz??
özellikle bildiğiniz diyeyim çünkü şu an duyduklarımı yazacağım onu da soruyorum;

-haşhaş yağı
-hint yağı
-ısırgan otu yağı
-jojoba yağı
-menekşe yağı
-susam yağı
-ylang ylang yağı
-argan yağı
-çam terebentin yağı

güçlendirmekten öte uzatmak amacım.ne önerirsiniz ?

şimdiden teşekkür ediyorum herkese ayrı ayrı..

not:tikler gelecek

bunu ben de yeni duydum ve uygulamadım, o yüzden öneririm diyemem araştırın bi isterseniz. 150 gr sığır iliğini çıkarıp bi çay bardağı suda kaynatıyoruz, blenderda çekip içine 50'şer gr lavanta ve zeytinyağını ekliyoruz. saç diplerimize sürüp streçleyip 2 saat bekletiyoruz. doğal mı, baya bi doğal:D üşenmediğim bi vakit deniciim

  • pikapika  (22.11.13 20:03:39 ~ 20:03:53)
pirinç yıkandıktan sonra süzülen su işe yarıyor diye biliyorum.

  • dokuz numara dort yildiz  (22.11.13 20:07:51)
Sacin guzel bir sekilde uzamasindan kastiniz nedir?Saglikli uzamasiysa yediklerinize dikkat edin e vitamini takviyesi alin.Saciniza zeytinyagi,hint yagi karisimini haftada bir iki kere uygulayin.

  • fraise  (22.11.13 20:23:11)