hatay hakkında bilgi

merhabalar şu an serinyolda askerlik yapıyorum, yakında ailem yemin törenine gelecek, usta birliğim de hatay il jandarma, güzel yemekleri olan, güzel vakit geçirebilecek yerler nereler hatayda? ve mutlaka git dediğiniz, şu yemeğini ye dediğiniz bir yer var mı hatayda? tüm 353. dönem kısa dönem arkadaşlarıma selamlar olsun. şafak çooook karanlık.

hatay antakyada "büyük antakya oteli"nin hemen köprü ile karşısında sultan sofrası vardır
Ömrümde o kadar lezzetli yemek hiç yemedim.
Künefesi de muhteşemdir.
  • cruseo  (19.11.13 15:54:43)
Arabayla mi gelecekler ona göre tavsiye verim?

  • eyyor  (19.11.13 16:07:22)
Sultan sofrasından künefe yiyeceğine kaşarlı ekmek ye daha iyi.

1- Harbiye'ye git. Bahar restaurant vardır harbiye'nin girişinde. Orada yiyebildiğiniz kadar yemek yiyin. Yemekten önce meze siparişi vereceksiniz mutlaka. Şunlar kesin olsun.

-Oruk
-Abagannuş
-Cevizlibiber/tarator (bunlar tek tabakta olacak)
-Tereyağlı Humus (Kesinlikle Zeytinyağlı değil)
-Süzme yoğurttan cacık
-Parça etten ali nazik

Sıcak yemek kısmında tavsiyem

Terbiyeli toprak kapta kemiksiz tavuk.

Üstüne de tabii ki künefe.
  • godsparticle  (19.11.13 16:09:20 ~ 16:47:05)
Harbiyeye gidecek vaktiniz olmazsa merkezde leban ve avlu restoran var tavsiye ederim.

  • sanal cicek  (19.11.13 16:38:23)
Hürriyet cad. Sonunda anadolu restoran var. Bir Antakyali olarak tavsiye ediyorum. Ha imkan varsa harbiye boğaziçi de olur. Kuzeytepe muhtarın yeri de olur.

  • jemjum  (19.11.13 16:52:57)
şu restoran daha iyidir denmesini anlarım da

"orada künefe yiyecegine kaşarlı ekmek ye daha iyi"? nedir arkadaş
ne egodur bu, illa benim dediğim doğru egosu.

bir istanbullu olarak bana lezzetli gelmişti.
sen de orası iyi değil, şurası var dersin
  • cruseo  (19.11.13 17:30:11)
Saray Caddesinde antakya evi var ben beğeniyorum ama bayadır gitmedim ne haldedir bilmiyorum.
Tavuk döner seviyorsanız Atatürk Caddesi'nde Kebo var baya nam salmış bi yer. Ama ağırdır döneri . Baharatlı soslu şeylere alışkın değilseniz ağır gelebilir. Bu arada ben de Serinyol'dayım ama öğrenci olarak :) Allah kolaylık versin Serinyol askerlik olarak pek iyi değil diyorlar.

  • nirvana.  (20.11.13 00:24:40)
arabam yok, harbiyeye nasıl gidicez panpacanlarım?
gosparticle verdim şükünü = ) şafak hala karanlık = (

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (25.11.13 10:48:56)
merkezde avlu'ya gidin asla pişman olmazsınız o zaman =)

  • sanal cicek  (25.11.13 13:41:48)
avluda ne var = )

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (26.11.13 08:41:49)
çok güzel ve nezih bi yer. müzikler muhteşem. eski fransız evi. bi tanıdığımın arkadaşının yeri. fiyatlarda da bişeyler yaparlar =)

  • sanal cicek  (26.11.13 09:01:29)