eve güvenlik kamerası sistemi kurmak

elektronik bilgisi pek olmayan fakat öğrenmeye açık biri olarak;
kapı girişine, bahçeye (gece görüşlü) ve eve kamera kurmak istiyorum. bu kameralardan bazıları evde televizyona bağlansa yeter, bazıları da internetten izlenebilsin (hatta sesi de aktarsın) istiyorum.

1) araştırmam gereken sistemler ne tür kamera sistemleridir? veya nereden başlayabilirim? kime sorsam yardımcı olur?

2) en ucuz yollu şekilde tek bi kamera sistemi (televizyona bağlanan ayrı, internetten yayın yapan hatta sesi de aktaran ayrı) yaklaşık kaça patlar? işi "kayıt da alsın" a bağlarsam maliyet yaklaşık ne kadar artar?

tam istediğiniz "güvenlik" seviyesinde değil ama daha uğraşılabilir olarak raspberry pi ı image processing, security keywordleri ile araştırmanızı öneriyorum.

  • sparkle kiddle  (18.11.13 23:40:45)
"ip camera"lar varmış direk ağa tanıtıyormuşsun internetten yayına başlıyormuş. internetten yayın için statik ip'ye sahip olman gerekebilir belki emin değilim

  • jedilance  (18.11.13 23:59:24)
  • 10032007  (19.11.13 00:40:02)
1-cctv analog kamera sistemlerini araştırman gerekir.ip kameralar pahalıdır,ucuza alacağın ip kameraların gece görüşü zayıftır ve uzun süre kayıt alsın dersen nvr alman gerekir yüksek bir maliyet çıkar.

2-4kanal bir kayıt cihazı,500gb hardisk,iki adet iş görecek kamera,kablo bnc,adaptör falan 500tl gibi birşeye malolur,kayıt yapsın ve internetten,tv'den izleyebileyim dersen.
  • sealth  (19.11.13 09:48:16)
alet ekipman için dx.com

  • allstar  (19.11.13 11:45:13)