bateri öğrenmek

23 yaşından sonra bateri öğrenilebilir mi? işin ehlisi olabilmem için bu iş için kaç yıl harcamam gerekir?

yıl hesabı yaparsan, bu iş zor.hiç birşey için geç değildir.

  • ganyotçu  (17.11.13 23:24:40)
''işin ehli'' olayı gerçekten zor, fakat neden olmasın? gerçekten uğraşırsanız bu işle, emek verirseniz olur. zor ama yapılamayacak bir şey kesinlikle değil.

  • gercekten mukemmel bir insan  (17.11.13 23:27:28)
ne için ogrenıceksın ? en buyuk hedefin eğlence ve barlarda çalmaksa ve kulagın ve el ayak kullanımın iyise ogrenırsın.
taksımde barlara git ne molozlar var.

  • tadutadu  (17.11.13 23:27:52)
28 yaşımdan sonra keman öğrendim,sen hesap et.

  • ataturkist  (17.11.13 23:28:46)
ya moralin bozulur yada gaza gelirsin.2,05 den sonrası ozellikle.
www.youtube.com

  • jamswety  (17.11.13 23:28:58 ~ 23:29:47)
20li yaşlarında başladıkları işlerde dünya markası olmuş çok isim var, sadece bateristlerle sınırlı tutma. kaç yıl harcamam gerekir diye de düşünme. yıl hesabı zor ve gereksiz iş cidden.

  • bonesaw  (17.11.13 23:29:15)
biraz yeteneğine ve kulağına da bağlı olaraktan, enstruman için ilerlemiş yaşının vereceği yavaş gelişmen de hesaba katılırsa, çok sıkı çalışırsan, kaliteli davulculuk icrasını 5-6 yıl içerisinde sağlayabilirsin.

Ama 1-2 seneye standart 4 4 lük ritmler falan çalmayı öğrenirsin. Az buçuk eşlikçiliği de kıvırabilirsin. Yine de davul zor enstrumandır. Çok emek ve disiplin ister.
  • matchgrip  (17.11.13 23:30:15)
bi konuda ustalaşmak için o konuda 10000 saat çalışman gerekiyomuş. gerisini sen hesap et :)

  • trikotilomanyak  (17.11.13 23:34:19 ~ 23:34:57)
kulağıma ve yeteneğime güveniyorum ve yapabileceğimi düşünüyorum:)
baslarsam devamını getirmek isterim bırakmak istemiyorum
bir denemek lazım ama aşırı zorsa başlamamayı düşünüyorum
moral verdiğiniz için teşekkürler efendimm
  • hain kostokk  (17.11.13 23:38:27)
ogrenilir. isin ehli olabilmek icin yil hesabi yapma, iyi birilerinden ders al. iyi birileri ders vermek icin genelde biraz biseyler biliyo olmana bakar, bunun icin de neredeyse her buyuk kitapcida bulunan ilhan ozdeniz (dede)'nin "davul metodu" ile olaya basla. hem boylece olaya bodoslama girmemis, yerine gore ve notasiyla biseylere baslamis olursun.

yil hesabi senin yetenegine, ayirdigin zamana ve olaya hakimiyetinle formuna bagli olarak degisecek.

urun.gittigidiyor.com
  • foolrules  (17.11.13 23:38:28)
26 yasinda gitar calmayi ogrenip 30 yasinda istanbul piyasasinda ismini duyuran arkadasim var. suan 55 yasinda hala caliyor. soyledigine gore 3 yil boyunca gunde 12 saate yakin calismis ve hala calisiyor. onemli olan sistemli ve duzenli calismak. ayrica ogrenmeyi hizlandirmak icin bir hocayla calismak cok onemli. eger istanbulda yasiyorsan calistigim davulcularla ders icin konusabilirim.

  • camiroquay  (18.11.13 02:46:21)