Banyo ritüeli, gerek yeter şartlar

aklıma takılıyordu aşağıda da "kese" sorusunu görünce tam zamanı diyor ve plağı takıyorum.

nasıl yıkanıyorsunuz?

şimdi küçüklükten gelen bir alışkanlık var 3 kere saç 3 kere vücut gibi. sizlerde de böyle bir şey var mıydı yoksa bizim ailenin uydurduğu bir durum mu bu?

belirli sayılarınız var mı belirlediğiniz?
temizliğe önem veren bir insan olmama rağmen bazen vücudumu bir kez yıkayabiliyorum. sonra da "göbeğim neden kirlenmiş olsun ki yea" deyip içimi rahatlatıyorum. harbiden de öyle değil mi ya?

bir de buna rağmen konumu itibariyle en çok göbeğimi haşlıyorum. canım göbeğim.

duj jeli de sanki sabunun yerini tutmuyor değil mi ?

her gün yıkanan saç için bir kere şampuan, çok az saç kremi. vücut için de lavantalı beyaz sabun.

  • theseachange  (17.11.13 13:43:59)
3 günde bir iki saç, bir veya iki vücut yapıyorum. iki veya üç haftada bir de kese yapıyorum. beyaz banyo sabunu ile yıkanıyorum çünkü duş jeli pis hissettiriyor. sonra duş jeli sürdüm, o temizlensin diye ekstradan haşlıyorum kendimi. krem falan da aynı şekilde sürdükten sonra hoop banyoya. bu kışın. yazın her gün bir vücut, bir saç yapıyorum.

  • aychovsky  (17.11.13 13:46:25 ~ 13:46:58)
her sabah uyandıktan sonra 1 vücut- 1 kafa.

  • mutantking  (17.11.13 13:48:37)
Hergün 1 saç 2 vücut. Ama sırtımı keseleyemiyorum :(

Duş jeli konusunda da sana hak veriyorum. Durulanmamış hissi bırakıyor, köpürmüyor falan. Bence duş jeli normal sabunlandıktan/liflendikten sonra güzel koku bırakması için kullanılmalı.
  • insanlik icin buyuk bir adim  (17.11.13 13:49:33 ~ 13:50:10)
çocukken sokakta oynayıp kir içinde kalıyoduk (köpek yalasa doyar derlerdi bana mesela)
o yüzden bi sürü kere yıkarlardı.
şimdi zaten nerdeyse hergün duş aldığımız için maksat kir temizlemek değil de, ter'den falan kurtulmak.
2 saç, 1 kere vücut yetiyor.
sabun kuru ciltleri kurutabiliyor, ondan sonra uyuz gibi kaşın dur.. duj jeli iyi bu konuda, cildi nemlendiriyor.
  • innerbliss  (17.11.13 13:50:27)
Haftada 1 kese yapıyorum onun dışında her gün duş. (Çok nadir 2 günde bir hava çok soğuksa falan)

En çok uzun saçlarımla uğraşıyorum. 2 kere şampuan + 1 krem + ayda 1 kere saç maskesi

Belirli bir sayım varmış şimdi farkettim o da 2. Bir kere sabunlanmak az geliyor bana. Yüzüme ayrı vücuduma ayrı temizleyici kullanıyorum. Ponza taşına bayılıyorum.

Bu kadar saçma detaya rağmen ortalama 6-7 dakikada bitiyor işim.
  • sadecece  (17.11.13 13:52:09)
şampuan, bazen saç kremi, kese yapacaksam kese, ponza zımbırtısı, yün lif ile duş jeli.
bu sırayla, ama hiç sayı yok.

duş jeli sabundan daha iyi durulanıyor bence. ne zaman sabunlansam üzerime yapışmış gibi hissediyorum, kaşınıyorum. duş jellerini almanyadan aldırıyorum ama.
  • goldentitan  (17.11.13 14:02:31)
şarkıyı başlatır suyu açarım. müziksiz banyo yapmıyorum asla.
uzun süre ıslanmak. suyla oynamayı seviyorum. saç kremi - şampuan - saç kremi tekrar ve saçları kremli bırakıp saçları toplayıp vücuda geçiyorum - duş jeli vücut peelingi kese kafama göre değişiyor vücut kısmında - kafama göre zamana ihtiyaca yönelik - sonra kremle beklemiş saçın üzerine tekrar şampuan durulayıp tekrar kremle saçları taramak. kremi azıcık bırakır gibi yani tam durulamadan bitirmek - maske yapıcaksam kremli saç bekleme esnasında krem yerine maske oluyor

  • glori  (17.11.13 14:11:33 ~ 14:12:26)
her gün yıkanıyorum, 1 saç bir vücut.

akşam spor yapıyorsam, günde 2 kere. sabah iş öncesi spor yapıyorsam hali ile ikinci banyoya ihtiyaç olmuyor.
  • kuja  (17.11.13 14:15:24 ~ 14:16:40)
bir sac bir vucut yetiyor. kadinlara da allah kolaylik versin diyorum.

  • sterimar  (17.11.13 14:26:27)
komple ön yıkama ve yüz dahil vucuda sabun,saça şampuan.

durulama

yüz dahil komple sabunla köpürtülmüş lif, bu sırada tekrar şampuan,şampuan kafada bekliyor.

nadiren duş jeli

durulama

çıkmadan önce soğuk duş

boy abdesti ise 3 kez duşun altına girip çıkmak-banyo öncesinde niyet edilmiştir-

kurulama

son
  • AWD  (17.11.13 14:48:32 ~ 14:50:10)
@AWD agza burna uc kere su almayi unutma abi.

  • sparkle kiddle  (17.11.13 19:50:22)