Telefon tavsiyeniz nedir?

Merhaba dostlar, Çoğunlukla haber siteleri ve sosyal medyayı takip eden, tek tek köşe yazıları okuyan,

oyunla uygulamayla çok fazla işi olmayan biri için

1- Ne tavsiye edersiniz?

2- Iphone 5 bu ihtiyaca yönelik gereksiz bir harcama olur mu?

iphone 5 yerine 4s de senin işini rahatlıkla görür. hatta ikinci el 4sler baya ucuzladı.

  • fuerteventura  (17.11.13 10:07:52)
yazi cok okuyacaksan buyuk ekrana yonelmen daha mantikli olur.

  • lorenzen  (17.11.13 10:13:32)
4s

  • sen git ben geliyorum  (17.11.13 10:17:24)
iphone ekranı yazı okumak için biraz küçük.

ama safari'nin (iphone'un web tarayıcısı) okuyucu diye bir eklentisi var, harika.

çoğu haber sitesinde devreye girip makaleyi rahatlıkla okunabilecek seviyeye getiriyor.

örnek vermek gerekirse:

i0.wp.com
cdn1.appleinsider.com
  • himmet dayi  (17.11.13 10:55:15 ~ 10:55:36)
S4 benim isimi rahat görüyor. Ama note 2 de olabilir hem daha büyük ekran hem daha ucuz.

  • materyalist imam  (17.11.13 11:08:07)
lg g2.

ekrani gayet buyuk, rahat okursun.

ama on yuzun kenarlarindaki bezelleri neredeyse sifirlayarak basarmislar bu ekran boyutuna ulasmayi. bu sayede, 5.2 inclik hayvani ekrana sahip bir telefonun olacak, ama elinde 4.7 ekranli diger telefonlar kadar anca yer kaplayacak.

batarya omru olarak da su anda androidli telefonlar icinde en iyisi. iphone'lari ise ikiye katliyor.

eger fazla uygulama yuklemeyeceksen, 16 gb modeli sudan ucuz. 1300-1400 liraya mal edebilirsin.

"ileride hafiza lazim olur" diyorsan, 32 gb modelini de 1600-1700 civarina mal edersin.

ama "pyun oynamiyorum, sirf sosyal medya ve gazeteler" dedigin icin 16 gb de yeterli olacaktir.

sadece bu fiyata degil. 2000 liraya bile bu kadar iyi ozellikli telefon yok. arastir, sen de goreceksin.

note'lari tavsiye etmiyorum. buyuk ekran cok severim. ama tek elle mesaj yazamadiktan, tweet atamadiktan sonra anlami yok. note alirsan, bir elinde cihazi tutarken diger elinde klavyeye basman gerekecek. telefon mantigina tamamen aykiri.
  • anamuhalefet  (17.11.13 12:10:17)