Depresyona mı girdim?

Öğlen lösemili çocuk gördüm bu saat oldu aklımdan çıkmıyo. Akşam üzeri iş yerinde girdim wc'ye ağladım falan. Normal mi bundan bu kadar etkilenmek?
O çocuk iyileşsin diye ölmeyi kabul ederdim zaten 23 yaşındayım yaşayacağımı yaşamışımdır dedim.
Acaba ben depresyondayım da ağlamaya, ölmeye falan bahane mi arıyorum anlamadım.
Hangi kafalarda olabilirim?

bunun için depresyona gerek yok. bazen insan çok mutlu olup, kendine dert edecek bir şeyi olmadığı zaman da böyle beklenmedik şeylere ağlayıp, onları kafaya takabiliyor. o da bir ihtiyaç sanki. ben yapıyordum bunu, şimdi gerçekten derdim olduğu için çevreme pek üzülemiyorum.

  • letheavendangered  (16.11.13 23:34:10)
ya ciddi mi soruyorsunuz bunları?
depresyonu, trip gibi bir şey mi sanıyorsunuz? depresyon nedir, nasıl girilir ne yaşanır vs hiç araştırdınız mı?
hayır. depresyon böyle basit bir şey değil. üzülmüşsünüzdür, belki depresif kişiliğe sahipsinizdir belki sadece dönemsel mevsimseldir.
  • female demon  (16.11.13 23:35:43)
triple ne alakası var bunun? gidip çocuğa "nys sn lsmisn glba" demedim :)

tamam, çok başka kafalardayım. çok bilgisayara bakmaktan oldu. depresyonda değilmişim. oldu, teşekkürler.
  • matilda  (16.11.13 23:37:46)
hamile olabilirsin bu kadar hassaslaştıysan.

  • basond  (16.11.13 23:42:45)
Daha önce depresyon teşhisli kişilerle de çalışmış bir psikolog olarak diyim ki arkadaşların dediği gibi, alakanız yok.

Sadece negatif bir duygu durumu yaşamışsınız o kadar. Ha boylamsal bakılıp başka şeyler çıkarsa o zaman başka.
  • jesterdvine  (16.11.13 23:44:36)
@matilda, trip sadece o manaya gelmiyor kuzum...

  • female demon  (16.11.13 23:49:12)
çocukken (12-13 yaşları) televizyonda canlı yayınla ırak'ın bombalanmasını izlemiştim.

takip eden yıl içerisinde 23 nisan kutlamalarını trt'de izlerken ırak sahneye çıktığında ilk defa bir şeyden etkilenip gözlerimin dolduğunu hatırlıyorum.

aklıma bu geldi nedense.

bence depresyon falan değil bu. gayet doğal.
  • hubaku  (17.11.13 00:04:34)
ilk kez mi böyle bir durumla birebir yüzleşiyorsun? ondandır muhtemelen.

  • dafaiss  (17.11.13 00:12:09)
İlk kez bu kadar yakindan gordum. Aklima direkt o cocugun yasamak icin cok vakti kalmamis olabilecegi ihtimali geldi. O an onu bisey yapip mutlu etmek istedim ama aklima bisey gelmedi ve garip karsilanir diye yapamadim.

  • matilda  (17.11.13 00:14:09)