ne sunayım?

sunum konum: "books,plays and films should be cencored"
sadece bir adet seçim hakkım var, yani "s" takılarına aldanmayın.benim aklıma ilk "Srpski film" geldi ama onu da sınıf ortamında anlatamam gibi sanki.sansürcü bi kafada da değilim ki mmk.bulamadım bir şey bir el atın.

şimdi sunum konun buysa bu bir yargı cümlesi. Doğrulanır ya da yanlışlanır. Emin misin bir şey seçip neden sansürlenmesi gerektiğini anlatman gerektiğine? Bence bu cümlenin nasıl faşist bir devlete götürdüğünü falan anlatabilirsin.

Yine de dediğin gibiyse kitap daha rahat olur, kavgam ya da şeytanın fısıldadıkları gibi sansürlenmiş kitaplar üzerinden gidebilirsin.
  • whoosie  (16.11.13 22:04:39 ~ 22:07:56)
spartacus den dal konuya çok açık sahne vardı diye gir.
Dizi kabul olursa tabi.

  • basond  (16.11.13 22:08:35 ~ 22:08:58)
bir milleti bir ülkeyi bir halkı kötüleyen filmler de olabilir. geceyarısı ekspresi mesela.

  • inanmazsan inanma  (16.11.13 22:10:27)
@whoosie evet eminim konudan.yargı cümlesi olarak değil de "yasaklanması gereken bir film,oyun ya da kitap" şeklinde sunum konum.

@basond spartacus'u izlemedim.film olursa hemen izleyip,yorumlayabilirim.
  • deletesystem32  (16.11.13 22:14:22)
bildiğim kadarı ile filmi yok dizisi baya açık sahnelerle dolu
Ha eskiden hayat öyle olduğu için böyle açık çekilmiştir diye not düşüyorlar gerçi bence doğrusunu da yapmışlar.

Çok fazla kan olan amacı ırkçılık olan filmler olabilir mesela direk isim gelmedi aklıma ama gelirse yazarım.
  • basond  (16.11.13 22:18:33)
şu olabilir bu konu için (bkz: salo o le 120 giornate di sodoma)
filmde faşist italya eleştirisi yapıldığı için, oradan faşizm, vs diye konuyu genişletip, sansür nedir, neden yasaklanmalı, sınır nerede konmalı, vs diye uzar gider.

  • gioberg  (16.11.13 23:14:12)