windows şifresi

girdiğim şifreyi kabul etmiyor 700 gb dosyam var, kaybedersem evlat acısı bile koyar ne yapmalıyım? kurtarma şeysi de oluşturmadım gözünüzü seveydim bir yardım :( ağlayacağım.

forum.shiftdelete.net
Edit : gelmeden şifre istiyorsa bios şifresini unutmussun windows değil.
Komut girmek için ekran beklemiyceksin bilgisarin açma tuşuna bastiktan sonra f8 yap surekli. F8 di sanirsam 12de olabilir.
  • efsane  (16.11.13 03:29:37 ~ 03:47:57)
@efsane

malesef komut istemi gelmeden şifre istiyor :(
  • gercekten mukemmel bir insan  (16.11.13 03:33:04)
alternatif bir çözüm önereyim.

slax ile dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.
  • gozyakansakiz  (16.11.13 03:37:14)
@efsane
loading vs. diyor dosya adları kayıp gidiyor ve sonunda yine kullanıcı adıyla karşı karşıya kalıyorum. komut girebileceğim hiçbir ekran gelmiyor

  • gercekten mukemmel bir insan  (16.11.13 03:42:41)
@gozyakansakiz

sanırım son alternatif olacak, çok yoruldum uyuyacağım. bir bir buçuk saattir bununla uğraşıyorum.

@efsane
bios değil windows7 üzerinden kullanıcı adı parola şeklinde koymuştum...
  • gercekten mukemmel bir insan  (16.11.13 03:44:28)
denemedim ama hirens boot cd'de şifre için programlar var.

  • sutlu nescafe  (16.11.13 06:42:51)
eğer dosyaları şifrelemediyseniz en az 2-3 tane farklı kurtarma yolu var içiniz rahat olsun.
en basitini söyleyeyim hdd yi söküp başka bir bilgisayara takıyorsun. tataa..

  • ozdek  (16.11.13 08:57:14)
hdd yi söküp başka bir pc ye takın özdek in de dediği gibi, yada daha basiti bir usb den yada cd-dvd den herhangi bir linux dağıtımını kurulum yapmadan çalıştırın (denem amaçlı gibi) sonra hdd de lazım olan dosyaları kopyalayın başka bir diske.

  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (16.11.13 09:05:45)
  • illegalstar  (16.11.13 10:16:30)
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. sorun aşırı basitmiş. windows sürümüm ingilizce olduğu için klavye ingilizce imiş windows açılana kadar. ''Magic.3com'' olan şifreyi klavyede ''Magıcç3com'' olarak girmem gerekiyormuş.

  • gercekten mukemmel bir insan  (16.11.13 13:20:23)