html ile txt dosyasına yazmak

html'de textbox'a girilen metni txt dosyasına yazdırmak mümkün mü? form action ile falan bir yolu var mı?

basitte olsa bir sunucuya tarafinda islem yapmaya ihtiyacin var, form ile post edilen bilgiyi alip dosyaya yazmak icin.

  • tonakai  (15.11.13 16:03:13)
sunucu olayına hiç girmek istemiyorum hocam. local'de çalışan bir uygulama yazmak peşindeyim. php veya asp ile post işlemini local'de yapamıyoruz değil mi?

  • netice  (15.11.13 16:10:52)
sunucu tarafı olmayacak diyorsan tek bir çaren var: javascript
zira client'ta sadece javascript ile programlama yapabiliyorsun.

ama javascript'in de güvenlik sebebiyle kaynaklara erişimi kısıtlı, storage için birkaç birşet kullanabiliyor, bak: stackoverflow.com

ama anladığım kadarıyla kafan biraz karışmış, php kodunu evet html'in arasına yazarsın ama server side'da işlenir. form dediğin olay o zaten, bu form'un içindekileri al şuraya gönder demek. form submit olunca server side php motoru ile (veya server side'da ne kullanılıyorsa) gelen datayı alır, gerekli işlemi yapar. html dosyanı lokalde sunmak ile işlemi client-side'da yapmak arasında fark var, php kodu olan dosyanı lokalinde sunduğun zaman lokalini server yapmış oluyorsun. browser'dan açtığın kısımda ise client'sın.
  • samfisher  (15.11.13 16:49:33)
o kadar teknik - detay bilmiyorum. anladığım kadarıyla local'de böyle bir şey yapmam mümkün değil. bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

  • netice  (15.11.13 21:25:30)