Cemaat versus AKP (yani Tayyip Erdoğancı olanları)

bu iki yapı arasındaki olası bir siyasi mücadeleden hangi tarafın kazançlı çıkmasını tercih edersiniz? sizce hangisi öne çıkar? keyfiniz bilir ama normalde hangi siyasi görüşe yakın olduğunuzu da belirtirseniz iyi olur.

not: evet, illaki birinden birini seçmeniz gerekiyor.

tayyip

  • baldur  (15.11.13 15:12:42)
cemaat kazançlı çıksın isterim.
pensilvanya forevır!

  • hope ender  (15.11.13 15:13:17)
www.eksiduyuru.com
son olaylar patlamadan yukarıdaki duyuruda yazmıştım tayyip cemaatçii kadroyu tasfiye ediyor şu aşamadsa tayyibi desteklerim.

  • melancholyman  (15.11.13 15:14:42)
cemaatin içinde büyüdüm :)
asla AKPli değilim ama cemaate karşı AKP! (deniz- yılan durumu) o derece yani, bak koyunlarında büyüdüm ben bunu diyorsam vardır bir bildiğim...

  • niye ama  (15.11.13 15:17:33)
AKP'li değilim ve ikisini de tercih etmem. İki türlü de işbirlikçiler. Ancak bu ikisi arasından cemaat galip çıkacaktır. Abd tayyip'ten desteğini çekiyor. Cemaati bu kadar güçlendiren, bu oluşumu sağlayan ve destekleyen de abd'dir. Bu karşılaşmada mutlaka cemaat galip gelecektir. tayyip'in son dönemdeki hırçınlığının nedeni de gideceğini biliyor olması.

Sevmem, nefret ederim ve ikisini de desteklemem, tekrar ediyorum.
  • belirtmekistedim  (15.11.13 15:23:48)
Eğer ciddi bir yol ayrımı ve restleşme varsa şu an için ikisinin de kaybı olur.Çünkü Akp'ye sırf Erdoğan için oy veren çok ciddi bir kitle var ve dediğim gibi yol ayrımı ikisinin de zararına olur ki inşallah iki taraf da güç kaybeder rahatlarız.Zaten kemik kitle taş çatlasın %30 falan bunun da yarısına yakını cemaat.Yani ayrılık durumunda oluşabilecek tablo: Erdoğan %20 civarı,Cemaatin desteklediği kişi/parti %15 civarı,geri kalan oylar da mhp,bdp,chp gibi diğer partilere dağılır.Ama bu şekilde keskin bir ayrılığın olacağını düşünmüyorum.

Not:Herikitarafadagünahımıbilevermemsporluyum
  • ucaninekbanakarsi  (15.11.13 16:03:24)