ekran kartı sorunsalı

hp pavilion dv 6770et model laptop aletimizi vista işletim sisteminden xp işletim sistemine çevirdik hayırlısı ile. tüm driveerlerin sorunsuz yüklenmesine ragmen ekran kartı driver sorun yarattı. bilgisayara uygun ekran kartı driverin olmasına ragmen yüklemeden sonra resimde görülen uyarı karşımıza çıkıyor. ne yapmamız gerektigi konusunda bilgisi olan, ya da bu işi öncesinde kıvıran bir büyügümüz varsa yardım etmesi durumunda yok diyemeyiz.

şimdiden teşekkürler

aynı sorun ben de de vardı şöyle çözdüm(hatrladıım kadaryla) nvidia driverlarını tamamen temizliyceksin bilgisayardaki. bunun için bi program vardı ekran kartı driver ı temzlemeye yarıyodu sadece ama adını unuttum. ardından şu an yklemeye çalştıın driver ı yüklyceksin sorun kalmıycak en azından bende ööle oldu.

  • rentts1  (21.04.09 00:55:21)
Nvidia GeForce Go 8400 sanırım ekran kartınız. kurmaya çalıştığınız sürücü paketini winrar ile extract edin masaüstüne ayrı bi klasöre.. donanım ekle kaldırdan ekran kartına gelip sürücüyü güncelle diyin. sürücülerimi el ile seçmek istiyorum/disketi var gibisinden bi opsiyon çıkması gerekli. oradan gözat diyip masaüstünce extractlanmış klasördeki .ini dosyasını gösterin. o paketin içindeki tüm nv modellerinin bir listesi gelecek. Nvidia GeForce Go 8400 ü seçip tamam derseniz gerekli sürücüler yüklenecektir.

go6200 ü bu şekilde yüklüyorum.

düzelt: donanım ekle kaldır değil, aygıt yöneticisinden sürücü güncellenecek.. yanlış yazmışım.
  • cyclops  (21.04.09 11:35:01 ~ 19:19:56)