belediyenizin verdiği en işe yarar hizmet

ne sizce?

ya da neler olsa iyi olurdu?

buraya 1000 tane şey yazılabilir. iyi yapılmayan 1000 tane şey var.

istanbul'da gördüğüm en iyi şey, Fatih Belediye'sinin kedi evi. aklıma gelen tek şey o.
  • kampaspe  (14.11.13 20:21:52)
kaldırımlara araç parkını engellemek
kaldırımları düzeltmek, karanlıkta ayağını burkmadan, kafanı çarpmadan dümdüz şekilde yürüyebileceğin şekilde olmalı
yollardaki çukurları en kısa zamanda onarmak
çöp konteynırlarını düzenli temizlemek
seyyar satışı engellemek
kaldırımlara taşan dükkan stantlarını vs engellemek
tüm trafik lambalarına eds koymak

kısaca herkesin işini yapması
  • sttc  (14.11.13 20:22:59)
Hiç gitmesemde sahil boyunca dizilmiş, mimarisi üst düzey sosyal tesisler yapıldı. Duydugum kadarıyla fiyatlarda çok uygunmuş.

  • pavlis  (14.11.13 20:26:07)
İzmir belediyesi:

Görme engelliler için kaldırım yapıyorlar.

Bir de pedallı çöp konteynırı koydular bizim buralara elinle açmak zorunda kalmıyorsun.

Aklıma gelen bunlar.

Ne olsa iyi olurduyu geç şehrin en temel ihtiyaçları halledilmiş değil.
  • Troll  (14.11.13 20:29:21 ~ 20:31:36)
Ciddi rakamda (onbinlerce bile olabilir pcde olsam bakardım) öğrenciye
kitap/defter/çanta vs yardım yapıyorlar. Meydanda büyük bi kutu gibi bir şey var isteyen eski eşyalarını oraya bırakıyor ihtiyaç sahiplerine gidiyor. Aklıma ilk bunlar geldi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi / İstanbul
  • xenophobe  (14.11.13 20:37:53)
ist buyuksehir belediyesi icin konusuyorum
otobuslerde bilgi ekranlari
duraklardaki bilgi ekranlari
hayati cok kolaylastirdi.
  • exlibris  (14.11.13 20:39:52)
ekşisözlükte şöyle denilmiş:

"izmir korfezindeki ulasimi dunyanin en buyuk karbon kompozit gemileri ile yapmak icin calisma yuruten belediye. normalde metal olan gemi govdeleri, bu projede karbon kompozit olacak boylece tersaneler bu yeni tur malzeme ile uretim yapma deneyimi de kazanacak"
eksisozluk.com

Türkiye'de herhangi bir mühendislik dalında kaç kere "Dünyanın en..." şeklinde başlayan bir başarı gördük diye düşündüm bir an. Aklıma ulan acaba "Abi biz bunu komple karbondan yapsak maliyeti acayip düşürürüz ha" diyen tiplere mi verdiler ihaleyi sorusu geldi. Bir mühendislik alanında ilki başarırsak ülke olarak çok sevinicem.
  • Troll  (14.11.13 20:44:39 ~ 20:45:49)
ankaralıyım. söylememe gerek var mı ? metro diyeyim anlayın bence.

  • zazazaraeta  (14.11.13 20:49:31)
ilçe meydanında ramazanda ingilizce ilahi çalıyorlar, gözlerimi kapatınca dubai de hissediyorum kendimi harika oluyor.

  • hope ender  (14.11.13 20:57:51)
istanbulda raylı sistemler gayet iyi çalışıyor

  • essoist  (14.11.13 21:35:15)
bisiklet yolu.
gecenlerde kadikoy belediyesi bi boya firmasini sponsor almis,bisiklet yolunu gelenlere boya dagittirip halka boyattirdi,cok ciddi takdir edilesiydi bence.

  • slalom  (14.11.13 22:14:18)