Koşu ayakkabısı

Spora başlayacağım. Koşu+Bisiklet+Yüzme(alakasız olsa da) yapacağım. Ayakkabı tavsiyeniz var mı? Ucuz, kaliteli.

spor ayakkabısında paranı zorla ve alabileceğinin en iyisini al çünkü sakatlanmaya çok müsait oluyorsun özellikle koşuda. bütçeni söylersen yardımcı olurum

  • GibsonRules  (13.11.13 23:23:58)
Bütçem yok aslında. 100 TL falan diyelim. www.sportive.com.tr mesela bu nasıl?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (13.11.13 23:30:03)
ben bunu kullanıyorum.

www.ebay.com

geçen yıl boynerden 170 lira civarı bir paraya almıştım, gayet memnunum.
  • in search we trust  (13.11.13 23:30:36)
100 tl sınırına kadar 20 ayakkabı mevcut aşağıdaki linkte. ayaklarının yapısı nasıl bilmiyorum ama benim gibi 49 numaraları gören biriysen nike'ın koşu ayakkabılarını öneririm...

www.korayspor.com
  • synche  (13.11.13 23:33:56 ~ 23:36:34)
100 liraya çok çok güzel ayakkabılar bulabilirsin. yapman gereken tek şey outletleri dolaşman.

ben şu anda new balance mo80 kullanıyorum ve hafif düz tabanlı olmama rağmen ne bir ağrı ne bir kasılma oluyor,saatlerce spor yapabiliyorum bana mısın demiyor. bütçe yeterse tavsiye ederim
  • GibsonRules  (13.11.13 23:35:36)
şurada ayak yapısına göre güzel öneriler var. nike'tan şaşma derim naçizane. ankaramasterleri.com

  • falafila  (13.11.13 23:51:08)
reebok outletlerinde çok şahane koşu ayakkabıları olabiliyor. ben zignano almıştım 100 liranın birazcık üzerine. eğer biraz bütçeni aşabilirsen tavsiye ederim çok rahat, hafif ve güzel hava alıyor. ama dışarıda koşacaksan bu havalarda iyi olmayabilir çünkü ayakkabının dışı elek gibi. çok su alır. eğer durum buysa yine reebok'tan başka bir ayakkabı alabilirsin. ucuz ve kaliteli ayakkabılar.

bu arada yaptığın sporlar alakasız değil: tr.wikipedia.org
  • bonesaw  (13.11.13 23:54:45)
bu duyuruya yancı olaraktan, bu şekilde yürüyüş için de ayakkabı seçebiliyor muyuz? ya da koşu için uygun olan bir ayakkabı yürüyüş için de uygun olur mu?

  • pasp  (14.11.13 00:02:23)
@pasp;
"yürüyüş ayakkabısı" diye satılan ürünler de var. tabanları sallanan iskemle misali, bombeli oluyor. bunun gibi: images.hepsiburada.net
bu tarz ayakkabı kullanmadım bir farkı oluyor mu bilmiyorum ama bana sorarsan bot falan giymediğin sürece öyle yürüyüş için özel bir ayakkabı gerekmez. bir de çok çirkinler be.
  • bonesaw  (14.11.13 00:07:47 ~ 00:25:38)
salonda koşacağım bu arada. evet. outlet'ler nerede oluyor? istanbul'da mesela?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (14.11.13 00:10:59)
ya çirkinliği sorun değil de, benim için mesela rahat ve hafif olması önemli. dediğinden anladığım kadarıyla, ayağıma uygun bir koşu ayakkabısı da alsam ayağım rahat eder? zaten bir müddet sonra koşuya başlayacağım, sorun olmaz sanırım öyle satın almak.

  • pasp  (14.11.13 00:11:47)
@6 yasimdan beri metal dinliyorum;
www.google.com.tr

@pasp;
o kadar kalın bir tabanı varsa muhtemelen çok rahattır. ama öyle bir tabanla imkanı yok hafif olamaz. zaten taban şeklinden dolayı o ayakkabıyla fazla hızlanabileceğini düşünmüyorum. dengen bozulur. koşu ayakkabısı alabilirsin o vakit.
  • bonesaw  (14.11.13 00:24:30)
Alacağınız ayakkabının ayak taban tipinize (ingilizce arch denen ayak kemeri) uygun olması lazım.
en.wikipedia.org

Onun dışında muhakkak yastıklı ve iyi havalanan bir koşu ayakkabısı alın. Mağazada birkaç model beğenip internetteki inceleme ve yorumlara göz atmanızı öneririm.
  • 386 dx  (14.11.13 00:39:45 ~ 00:40:49)