beyler baba olmak için ideal bir yaş var mı sizce?

idealini değilde sizin baba olmak istediğiniz yaşı da paylaşabilirsiniz.

Bence 30-32 aralığı ideal. Yaş 27 şu anda.

  • Dr_Stat  (11.11.13 08:37:45)
Aldığın sorumluluklara göre değişir. Mesela abim 28 yaşında, işi falan yerinde ama eve alışveriş yaptığını son 5 senede 2 defa falan gördüm. Bu bence önemli bir kriter, evlenince gerekli sorumlulukları edinir ama biraz zorlanabilir. Ha bir de askere gitmedi ama birkaç ay içinde evlenecek. Bu da önemli bir sorun bence.

Ben 20 yaşındayım. Şimdilik para kazanmıyorum ama sorumluluk sahibi olduğumu düşünüyorum. O da benim hakkımda tam tersini düşünüyor işin ilginci.

Ben konuya çok yanlış yerden girdim galiba, tam olarak aklımdakini de aktaramadım galiba. Neyse cevabım 27-28 yaş iyidir gibi. Üniversiteyi bitirdikten sonra 4-5 yıl geçirilirse iyi olur bir aile kurmak ve çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak için.
  • aguilas negras  (11.11.13 08:45:05)
29-32

  • gogu delen adam  (11.11.13 08:55:45)
Ekonomin iyiyse 30 sonrası iyi bence, ama ekonomi ofsaytsa çocuğa yazık olur.

  • redeath  (11.11.13 09:02:12)
Belki erken gelebilir ama ben 26 civarında baba olmak istiyorum. Şu anda yaşım 22 ve çok şükür işim ve maaşım iyi, baba olmak namına tek eksik evlenecek birini bulmakta. :-)

  • yazgisiz infaz  (11.11.13 09:28:08)
ben erken baba oldum ama tavsiye etmem. çekirdek ailede erken ebeveyn olmak doğru değil. 30'dan sonrası iyidir.

  • nereye bu gidis  (11.11.13 09:36:57)
insanlar ilk yapabildikleri anda ve anadan cocuk yapiyorlar, fakat gercekte ne yaptiklarinin daha onemlisi kendilerinin kim olduklarinin farkinda bile olmuyorlar. gercekten cok aci sonuclari oluyor, kendi hayatiniza dair bazi hatalar pismanliklar vardir, neyse tecrubeydi falan der iyi tarafindan gorursunuz fakat o hatayi cocugunuzun hakkinda yapinca biraz beyin ve vicdan sahibi bir insansaniz, asla sizi birakmiyor. yani gercekten insan olarak bireysel gelisiminizi belli bir noktaya getirdiginizde yani hayatinizdaki sorunlari bilgiye dayali ve basarili bir sekilde rutin olarak cozer hala geldiginizde cocuk sahibi olmaya hazirsinizdir bence.

  • mavicorap  (11.11.13 09:39:14)
baba olmak icin ideal yas karinin ya da sevgilinin 35'in altinda oldugu yastir bence. niye boyle, 40'a varmadan arka arkaya cocuk sahibi olmak gerekiyor birden fazla isteniyorsa diye dusunuyorum ve yapmayi planliyorum. bizim planimiz 30'da baslayip ard arda 4 tane yapmak :) hadi kismet.

  • beriberi  (11.11.13 09:49:37 ~ 09:50:46)
30 falan diyesim geliyor benim de ama çocuk yapmış herkes de keşke daha erken yapsaydık, hayatın anlamı buymuş, boşuna beklemişiz falan diyor :)

  • fayfim  (11.11.13 10:30:29)

  • ganyotçu  (11.11.13 10:57:19)
30-40 yas araligi iyidir. yas 30.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (11.11.13 11:03:06)
22-23

askerden doner donmez.
  • compadrito  (12.11.13 00:52:53)