böbrek ağrısı vs. doğum sancısı?

her ikisini yaşayanlar en fenasının hangisi olduğunu söyleyebilir mi?

bi keresinde anatomi hocamız erkeklerin doğum sancısını anlaması için böbrek taşı düşürmesi yeterli demişti.
ikisi de eş değer anlaşılan.

  • neferkitty  (11.11.13 08:56:19)
şöyle bir efsane vardır, ağrılar arasında böbrek 1 diş 2 diye...
ama bence çok görece bir kavram. kişiden kişiye çok değişebilir...

  • ne nicki be  (11.11.13 09:02:42)
iki durumu da yaşamadım ama..

ortalıkta gezen bir doğum yazısı vardı, kadının doğum sırasında çektiği acı bilmem kaç kemik kırılmasına eşitmiş falan diye. ama burada şöyle bir şey var doğum sancısı max 48 saat sürüyor (yani iki gün içinde doğuruluyor, çoğunlukla 8-10 saat çekiyorlar diye biliyorum) ama böbrek ağrısı kişiye göre 1 ay da sürebiliyor. taş düşürüyor, kırdırıyor vs. bir daha oluşuyor tekrar atmaya çalışıyor vs. bu yüzden bence böbrek ağrısı daha kötü.
  • yue  (11.11.13 09:32:27)
doğumun daha çok olduğu söylenir

  • ceycey e  (11.11.13 10:13:32)
böbrek taşı ağrısı vurdu iki kere, kendimi balkondan atacaktım, öyle diyeyim.

  • devorgilla the gunslinger  (11.11.13 10:53:50)
ikisini de çeken biri böbrek sancısı diyor...

bir de şöyle düşün, birinde amaç güzel bebeğin olacak, ötekinde ise düşmeyen bir taş...

6-7 kere çektim bu acıyı. gerçekten ağrısını düşündükçe bile midem bulanıyor.
  • supergirl  (11.11.13 11:23:47)
böbrek ağrısının tek sebebi yok ki. ama en kötüsü böbrek taşı düşürme ağrısı olduğunu söyleyenler var.

  • ermanen  (11.11.13 15:25:59)