italya

bu haftasonu 10 günlüğüne italyaya gidiyorum ben. venedik-floransa-roma.

gezme görme planlandı tarafımdan ama şunu yemezsen-içmezsen, bunu almazsan-denemezsen kafan kopsun dediğiniz neler var?

tişikkilir sipirminlir.

romada kesinlikle metro kullanma, otelde bulunan sehir haritalari oluyor, onlardan al, kendine bir rota ciz ve yuruye yuruye git(vatikan haric tabii, insanin ayaklari kopuyor terminiden vatikana gitmeye) kolezyum biletiyle foruma da giriyordun galiba, bileti atma cikista. hmmmm. magnet almayi unutma :) parthenonun onunde hanginiz ev yapimi makarna yapiyonuz diye sor ve orada bir makarna ye. muhtemelen termini yakinlarinda kalacaksin, pastarito pizzaritoya git, italyan fast food gibi gelebilir ama romada yedigim en guzel ikinci makarnayi burada yedim derim, ev yapimi makarnalari var, superdi.

  • beriberi  (10.11.13 18:42:11)
italyada bol bol yemek ye. kriz vurmuş biraz diğer avrupa ülkelerine nispeten biraz daha ucuz. kokteyller çok güzel italyada nerde içtiysek çok güzeldi alkolünden hiç kısmamışlardı. happy hours var orda da ama şöyleki mesdela 10 euro veriyosun bi kokteyl alıyosun ve sınırsız atıştırmalık. roma da belli meydanlar var oralarda çok güzel oluyo isimleri aklımda değil de. gidince bulursun zaten :D

  • damla cikolata  (10.11.13 18:46:52)
yarın yazacağım şu an pek vaktim yok ama unutmamak için başlığa cevap yazıyorum- reserved yani :)

  • vejeteryanvampir  (10.11.13 19:12:37)
  • neyehbe  (10.11.13 19:16:45)
limoncello :)

  • Mügüs  (10.11.13 20:00:49)
floransa da pitti , boboli bahçeleri ve seyir tepesi .
venedik kanallar gerçekten muhteşem.

özel venedik saatleri murano camından eşyalara bakın mutlaka her dükkanda var hemen hemen kendi mağazasıda var zamanınız olursa adayada gidin saatleri biz 8-10 euro arası almıştık geçen sene
  • colorwithnotexist  (10.11.13 20:06:07)
magnet falan alma hepsi çin malı zaten. colosseonun oradaki hediyelikler güzel ama biraz pahalı. turistik yerlerde yiyip içme. pizzadan bile nefret ettirebilirler. likör sevmme deme dene. limon ve ceviz likörü olarak acayip şeyler yapmışlar. bikaç kelime italyanca öğren vino rosso gibi :) roma da her yer gezilmelik çok güzel o yüzden her yeri gez diyebilirim anca.

venedik i pek sevmedim ben tek gittiğim içindir belki :I

floransa ya gitmedim
  • HasanK  (10.11.13 20:10:19)
  • vejeteryanvampir  (12.11.13 22:00:29)
bir de her bir şehide muhakkak free walking tour bulup katılın. ben floransa ve roma'da katıldım, gerçekten inanılmaz faydası oldu. floransa'da katıldığım şirketin 2 turu var: biri saba 11'de rönesans turu, diğeri saat 2'de medici ailesi turu. ben zaman yetersizliğinden dolayı sadece 2'dekine katılabilmiştim, sizin imkanınınz olursa ikisine de katılın muhakkak.

  • vejeteryanvampir  (13.11.13 11:26:16)