Türk telekom ile mücadele yöntemleri

Selamlar

on onbeş gün kadar süreyle hizmet alamadığım yalın internet hesabımı 1 ekimde fatihdeki telekom binasına gidip kapattırdım. 3-4 gün sonra beni arayan beyefendi kapatma isteğimi DEFALARCA yinelememe rağmen internetimi üç ay dondurmuş.

Bu durumdan iki gün önce tekrar aranıp, dondurulmuş olan internet hattımı tekrar açtırmak isteyip istemediğim sorulunca haberdar oldum. telefonda sinirlenip kapatma isteğimi yineledim. karşımdaki beyefendi ise dalga geçer gibi dondurulmuş hattımı kapattırmam için önce açtırmam gerektiğini söyledi.

bu süreç boyunca bir öğrenci olarak zararım:
-20 eylülden beri internetsizim. yeni bağlatmaya çalıştığım superonline internet de muhtemelen donmuş hattım(veya portum) yüzünden bir haftadır bağlanmıyor.
-bir buçuk ay boyunca en az 60 liralık yüklenen kontürün "şuna bas buna bas" şeklinde ttnet hattını ararken ziyan olması(bir buçuk aylık bir süreçte)
-çeviri işlerimden dolayı internet kafade yaşıyor hale gelmem, internet kafede ders çalısıyo olmam
-tekrar kapatma sürecinde bir fatura daha (65tl) ödeyecek olmam

1.yarın aynı şubeye benzinle gidip koca binayı ateşe versem kanun kimin tarafında olur?
2.aynı durumu yaşamış arkadaşlar acaba nasıl bir yol izlediler?/izlerlerdi?

ikamet ettiginiz ilcedeki tuketici sorunlari hakem heyetine basvurup bir dilekce ile sorununuzu ve zararinizi anlatabilirsiniz. ayrica gumruk ve ticaret bakanligi nezdinde sikayette de bulunabilirsiniz.

  • imla kilavuzu  (10.11.13 15:55:01)