çocuğa eski sevgilinin ismini koyma

Çocuğunuzun isminin eşinizin eski sevgililerinden birinin ismi olduğunu öğrenseniz tepkiniz ne olurdu?
Teşekkürler.

umrumda olmazdı, adamın şu anda kiminle olduğu önemli haa unutamamışsa da zaten anladığım anda bile bir süre mola verirdim.

  • rubiks cube  (10.11.13 00:10:50)
bir yanlisin gormediysem, bilincalti, tsaduf deyip gecerim. ama cidden o sebeple koymussa kicina tekmeyi basarim. evlilik cocuk oyuncagi degil. onun adini koyacaksa siktirip gidip ondan cocuk yapsaydi

  • mayeskuel  (10.11.13 00:12:46)
duruma bağlı türkiyedeki her 20 kişiden birinin adı olan mehmetse hiç bi sorun olmaz. ama eski sevgilisinin ve çocuğumuzun adı istemiyabgu ise başka :)

  • justinho26  (10.11.13 00:13:01 ~ 00:13:40)
bence bi mahsuru yok. koyduğumuza göre ismi sevmişim. o artık kızımın ismidir.

ben de eski sevgilimin iki isminden birini koymayı düşünüyorum oğlum olursa. aynı zamanda babamın da isminin bir kısmı. hiç görmediğim dayımın da ismi. @justinho26 yazmış :)

edit: mehmet ismini seviyorum. sevgilim onu kullanmıyordu bile...
  • supergirl  (10.11.13 00:15:31 ~ 01:53:24)
bence umurumda olmazdi diyenler ciddi iliskisi olmayan yada evlenmeyen tipler. yillardir ayni yastiga basini koydugun birinden boyle bir sey gormek ihanet, alcaklik hatta serefsizliktir

  • mayeskuel  (10.11.13 00:17:11)
Esim koymussa eger, ismi değiştirmeye kadar yolu olurdu valla.

  • ben yalnızım  (10.11.13 00:22:21)
çok değişik yaklaşımlar var. geçenlerde ablamla yeni doğan yeğenime isim düşünüyorduk, evet isim bulmak için biraz geç kaldılar:) ben de beğendiğim bir erkek ismini önerdim, o da eski sevgilimin ismi olduğundan koymam saçma olur, sanki hala aklım ondaymış gibi bir izlenim bırakabilir dedi. ben de sizin düşüncelerinizi merak ettim.

  • pike  (10.11.13 00:22:46)
Tesadüf değil de bilinçli olarak çocuğuna eski sevgilisinin ismini veren/vermeyi düşünen/verme ihtimali bulunan insanların evlenmemesi, çoluk çocuk sahibi olmaması gerekir.

  • syd  (10.11.13 00:33:38)
"o da eski sevgilimin ismi olduğundan koymam saçma olur, sanki hala aklım ondaymış gibi bir izlenim bırakabilir dedi." +646312

  • aboutablank  (10.11.13 00:50:52)
yalan yok biraz canım sıkılır.
ama isim çok güzelse uzun süre takmam zira adına ayrı kendisine ayrı ayrı aşık olduğum kız vardı, artık kalbimde kendisine dair zerre his barındırmıyor olsam bile günün birinide kızım olursa adını kiraz koyabilirim, çünkü bence bir kadına koyulabilecek en güzel isimlerden biri.

  • reverse engineer  (10.11.13 00:51:22 ~ 00:55:19)
eski sevgilinin değil de eski sevgiliyle çocuğumuz olursa adı eylül olsun diye bi karara varmıştık. kendisi yok ama çocuğum olursa adı kesin eylül olacak. unutamamak değil de içimde hep ukteydi gibi düşünüyorum ben. zaten bunu da açıklarım böyle böyle diye.

  • in search we trust  (10.11.13 00:51:28)
O gun bi kavga olur kesin. Hic bana gore olmayan anlayisla karsilamayacagim tarzda seyler bunlar. İsim degistirmeye kadar gider olay.

  • takilagimacanim  (10.11.13 01:03:19)
İsim değişmeye kadar gider.

  • sen git ben geliyorum  (10.11.13 05:22:31)
adamina bagli, eger yumusak basli, uysal biri bunu yapiyorsa bence sorun yok, eskiden tanidigi, sevdigi, huyunu takdir ettigi, saygi duydugu birinin adini koyuyor, ask bitti diye saygi da bitmemistir muhtemmelen. ha zaten tripli, agresif vs biri yapiyorsa, sacmalik ve kocaya/kariya saygisizlik, digerini unutamamazlik vsdir.

  • beriberi  (10.11.13 08:04:44)
Icim burkulur, kalbim catlar, elim kolum kirilir, aglayacak gibi olurum, sesim neyim titrer..

  • cecilia  (10.11.13 11:36:49)