yök ve değişik bir yatay geçiş yönetmeliği

geçen gün hocamız bahsetti...

x üniversitesine kayıt olduğun tarihte y üniversitesinin bölümüne puanın yetmişse, okuduğun x üniversitesini bırakıp y üniversitesine kayıt hakkımız olmuş. sınavı vs de olmuyormuş. tabi ingilizce belki olabilir.

böyle bir şeyi bilen duyan var mı? yahut böyle bir değişiklikle ilgili yönetmelik vs nasıl bulabilirim?

yanda avizemiz mavizemiz yok yardumlarınuza ihtiyacumuz var..

bizim okulda bu olay bölümler arası geçişte oluyor puanın yetiyorsa üniversiteler arası geçişte de muhtemelen olur.

  • fuerteventura  (09.11.13 11:52:54)
dönem başlarında oluyor. bildiğim kadarıyla ayrıca geçilmek istenen bölümde de boş kontenjan bulunması ve yökün ilan etmesi lazım laps diye geçilemiyor. doğrudüzgün bölümler ve okullar çoktan dolmuş olduğundan zaten geçilemiyor bu sebeple. tabii iyi vakıf üniversitelerinin bazı paralı bölümleri hariç.

www.yok.gov.tr
  • sanal hayvan  (09.11.13 11:57:19)
Bize şöyle bir yazı geldi. Diyelim bir üniversiteye yatay geçiş yaptın ve yatay geçiş yaptığın üniversiteyi beğenmedin. İlk 1 ay içinde, puanı o üniversitenin eşdeğeri veya o üniversiteden yüksek olan bir üniversiteye yeniden yatay geçiş için başvurulabiliyor ve sınavı, vb olmuyor. Çok dalga geçtik hatta, "En alttan başlayıp 4. yılın sonuna kadar "Beğenmedim, beğenmedim" diye diye Boğaziçi'ne gelinir" diye.
Bu yazı YÖK'ten geçen ay geldi. Henüz yürürlülüğe girdi mi, bilmiyorum.

  • aychovsky  (09.11.13 11:59:30 ~ 12:00:00)