Garaj kapısı önüne park eden adam

Yaşadığım sokakta ilkokul var. Gün içinde kademeli olarak dağılıyor okul.

Bugün eve geldim saat 14:40 gibi, tahmin ettim sokak doludur zor girerim diye ama girdim sokağa, daha okul dağılmamış. 15:00 gibi dağılıyor. Neyse geldim koskoca garaj kapımızın önüne öküzün biri park etmiş. Biraz bekledim, sonra karşıdan gelen oldu da geri geri çıktım arabayı uzakta bir yere park ettim. Koskoca apartmanına kocaman garaj kapısını görmeme ihtimali yok, kabak gibi belli orada o garaj.

Neyse gittim elimdekileri eve bıraktım, 14:55'te çıktım evden aşağı ineyim de adama iki çift laf edeyim diye. Sinirliyim biraz da bir şeyden dolayı. Evin kapısını açacakken adam oradan çıkıp gitti. Ben çok sinirlendim ama, bir süre burnumdan soludum. Dün sabah da karının teki 2 saat bırakmış aynı yere arabasını, kaç kişi çıkamadı sabah.

Mavi renkli 90ların sonundan bir Astra sedan adamın arabasının modeli. Hala adama karşı doluyum ben, keşke daha çabuk inseydim de sinirimi atsaydım diyorum. Gerçi yanında çocuğu olacaktıysa iş yaş olurdu büyük ihtimal. Şimdi bu adam bir daha aynı yere park ederse ben gerçekten kafayı yerim. Adamın camlarını indiririm ya da adamla çok ciddi kavga ederim.

Ne yapayım sizce?

silecekleri kaldırın, mesajı almasını bekleyin.
yada not yazabilirsiniz.
tekrarlarsa silecek kıranlar var, ancak tavsiye etmem.
  • ekyil  (07.11.13 22:30:44)
öncelikle bir tartışmaya girilecekse amaç karşı tarafı sinirlendirmek olmalı. öncelikle aynalarını büküp sileceklerini kaldırın. birinin malına izinsiz müdahale edilmesi bazılarını çok sinirlendirir. devam ederse camına küçük etiketler yapıştırın, reklam veya düz kağıtlar olabilir. sökmesi çok zor olduğundan yine sinirlenecektir.
devam ederse sileceğine not bırakın, "buraya tekrar aracı park edersen aracını xxx belediyesi xxx otoparkından çekici ve otopark parası vererek alabilirsin" şeklinde güzel bir not işe yarayacaktır.

çekici çağır aracı çektir demiyorum. bu endişeyi, siniri yaşatın ona. sinsice savaşın. kaşıkla tünel kazın. psikolojisini bozun, gününü berbat edin.
  • sttc  (07.11.13 22:38:28 ~ 22:38:58)
silecek kaldırıp aynalarını kapatmak çok mantıklı.kavga etmeye lüzum yok adam da imkansızlıktan oraya park etmiştir belki insanlık hali.

bu arada herkes çok fransız filmi seyretmiş :D
  • hystarie  (07.11.13 22:44:08 ~ 22:50:05)
daha evvel uyardığın bir aracı çiz.
uyarmadıysan uyar, yine yaparsa çiz.

  • gercekten mukemmel bir insan  (07.11.13 22:46:04)
Aynısı başıma geldi. Bir kere kibar sayılabilir bir not bıraktım. İkincisinde ağır küfür ettim. Üçüncüsünde ince tornavida ile göremediği taraftaki lastiklerinin havalarını siboptan indirdim. Bir süre gittikten, lastiği yedikten sonra fark etmiştir. Artık sokağın diğer ucuna koyuyor arabayı. Öğrenecek abisi, yavaş anlıyor.

  • Dunedan  (07.11.13 22:52:52)
Cevaplar çok güzel, sağolun. Adamın bir daha aynı yere park etmesi düşük bir ihtimal. Ama aynı yere park ederse onun adına şanssızlık olur. Keşke dün sinirimi atsaydım adamla.

Araba çizmek istemiyorum. Gün gelir biri de benim arabamı çizer.

@sttc senin cevap güzel, çok iyi fikir. Benim garajın önüne park etmese bile benzer şeyler yapabilirim. Ama olur da garajımın önüne park ederse yapacağım şey çok belli. Ön camdan başlamak üzere camlarına post-it yapıştıracam. Gerçi şimdi böyle diyorum da yine aynı sinirle denk gelirsem arabasına tekmeyi geçirebilirim.
  • aguilas negras  (08.11.13 08:14:41)