[]

gladiator, kingdom of heaven, braveheart tarzı film arıyorum

kısaca tarihî film diyoruz:) ama sadece tarihsel olması yetmiyor. yani mesela the parfume tarihsel bir film ama tarihî değil. aslında dünü anlatan film bile tarihsel olur. neyse konu bu değil.

şimdi aradığım filmde tarihe malolmuş bir adam olacak. mesela gladiator'de marcus aralius varken, kingdom of heaven'da selahattin eyyubi'yi görüyoruz. braveheart'ta wallace var.

başlıkta saydığım filmlerde savaş teması var, ama savaş teması olması da şart değil. abdülhamit düşerken'de istediğim bir filmdir yani. yeter ki filmde ister arkaplanda ister önplanda tarihe malolmuş bir insanı anlatsın.

 
troy, spartacus, alexander, 300, hepsi antik yunan oldu ama bir an öyle çağrıştım.


  • sui  (18.04.09 12:11:22 ~ 12:13:22) 
  • greyback  (18.04.09 12:23:44 ~ 12:24:25) 
(bkz: spartacus)*

edit: yazılmış görmemişim. ama dursun yine de akla ilk bunun geldiği görülüp güzelmiş diye düşünülebilir.
  • tepedeki psychedelic adam  (18.04.09 12:29:13 ~ 12:39:55) 
  • henry gale  (18.04.09 12:38:27) 
  • mortifera  (18.04.09 14:38:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.