Excel dosyayi otomatik olarak nasil email atarim?

Cok saygideger Brolar ve kendini bro hissedenler;

Yine bir sorun icin kapinizdayim.''Aman canim,paylasayim bilgilerimi,neyim eksilir''diyen arkadaslar,derdim tam olarak asagida yazdigim gibi.
Simdi benim elimde 50 nin üzerinde excel dosya var.ve bunlar icerisinde günlük degisiklikler yapildiktan sonra müsteriye yollaniyor.Acaba bir yol varmi,bunlari otomatik olarak verilmis olan email adreslerine yollayacak bir sistem.Hani diyorum,ben elense yapsamda,bilgisayar debelense bu is icin.aman diyim böyle bir bebege anlatir gibi yazarsaniz bahtiyar olurum.

Not:Kullandigim sistem windows 7,ms office 2007

simdiden siz hayirseverlerin hayri kabul olur insallah

powershell scripti ve zamanlanmış görevlerle belirli saatlerde belirli dosyaları mail olarak gönderebilirsin gibime geliyor.

  • spadram  (07.11.13 07:03:37)
macrolara çalışsan başarabilirsin sanki. çalışmadan, birinin kastırıp sana hazır macro vereceğini sanmıyorum ama.

en.kioskea.net
  • 507  (07.11.13 08:15:42 ~ 08:16:22)
Sorunuza cevap degil ama derdinize cozum olarak Dropbox gibi bir servis kullanabilirsiniz. Excel dosyalariniz Dropbox klasorunde musterilerinizle paylastirilmis sekilde durur. Siz degisiklik yaptikca da musterilerin bilgisayarlarinda da otomatik olarak guncellenir.

Excel kullanmak sart degilse de Google Docs uzerinden Spreadsheets'lerde calisip istediginiz musterilere gene erisim verirsiniz.

"Dosya mail atmak" artik bayagi eski teknoloji olmaya basladi cunku.
  • crown  (07.11.13 08:17:37 ~ 08:17:54)