240 € amazon.co.uk kitap siparişi türkiye'ye gelir mi?

farklı farklı 20 kitap var sipariş vermek istediğim. gelme şansı nedir?

benzer bir durumda gümrüğe takılmıştı benim kitaplar, 220 euro civarı birşeydi 2 sene önce falan 100 küsur lira fazladan gümrük ödedim. son durum nedir bilemiyorum mevzuat yönünden.

  • candanag  (07.11.13 02:54:15)
amazon gönderiyor mu bilmiyorum ama gümrüğe takılırsa da vergisini ödeyip alabilirsin.

  • qazwsx  (07.11.13 02:58:57)
%20 vergi ödemen gerekiyor ama onun dışında ekstra ücret var mı? bilmiyorum.

  • utkucbkc  (07.11.13 03:02:45)
100 dolar üstü her şey gümrüğe takılır

  • suleyman kargi  (07.11.13 06:03:30)
3-4 ayri siparis ile gondertsen olmuyor mu?

  • medievalman  (07.11.13 08:06:59)
gönderen seçiyorsan ups seçip, kargo firmasının gümrük işlerini yürüten bölümünden faydalanabilirsin.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (07.11.13 08:07:04)
Posta yoluyla gelen eşyalarda sınır 75 Eurodur. Eşyaları UPS, Fedex vb. gibi hızlı kargo şirketleriyle gönderirlerse ve gümrüğe takılırsa vergi + ordino ücreti + gümrükleme ücreti vb. derken astarı yüzünden pahalıya gelir ve çok para ödersin.

Fakat posta yani ptt kargo ile gönderilmesini tercih edersen eşyalar posta gümrüğüne gönderilir ve fiyatından dolayı gümrüğe takılsa bile sadece eşya bedelinin %20'si oranında vergi ödeyerek teslim alabilirsin.

Şöyle bir alternatif de var, kitapları 75 Euroyu geçmeyecek şekilde 3 parçaya vs. bölüp öyle sipariş verebilirsin, tabi bu noktada kargo ile vergi tutarlarının kıyaslamasını yapmak sana kalıyor.

Benim sana en büyük tavsiyem eğer limiti aşacaksa hızlı kargo ile göndertmemen olur.
  • 9uncu nesilim ama para bende  (07.11.13 08:56:19 ~ 08:56:41)
9uncu nesilim ama para bende'ye ek olarak, 3 parçaya bölersen de başkasının ismine yollatman lazım çünkü kişi başı 3 ayda bir 75 euro limit yoksa yine vergi ödersin.

  • usercan  (07.11.13 09:18:34)
pandora üzerinden siparis et, hem ayni fiyata alirsin. hem de gümrük ödemezsin. onlar getirirler senin yerine.

  • atmacaged  (07.11.13 11:02:24)