kyk borc erteleme

Merhabalar,

Benim basim kyk ile dertte. Bu isini bilmeyenler yuzunden basim derde girecek la. Simdi olay su; kyk ogrenim kredisiborcu erteletmek icin dilekce yazdim. Gonderdim ankara'ya, bu isle kim ile ilgileniyorsa artik ogrrenim kredisi borcunu ertelemis, ama harc kredisini ertelememis. İki ayri dilekce yolladim ayni zarf icinde, kiz arkadasimin da ayni dilekceler ama ikisi de ertelenmis. Bir benim harc kredi borcum faiz yemis hali ile duruyor. La odemesek vergi dairesi, haciz maciz bu salas halimle ugrasamam. Var mi ayni durum basina gelen?yeniden dilekce mi yazsam durumu aciklayan? Bir yol yordam.

Eyvallah

ertelemeyi bilmem de haciz gelmiyor...
şuan benim borca yaklaşık 2 yıllık faiz binmiş, vergi dairesinde görünüyor; ne arayan var ne soran.
ben mezun olduktan sonra ödemeler başlıyor sanyordum ama öyle değilmiş, adamlar hiç haber vermeden ödemeleri başlatmış, sonra vergi dairesine vermiş üzerine faiz işletmiş, halen gelen giden yok.
nasıl açılacak bu şemsiye bilmiyorum ama dediğim gibi arayan soran yok.

edit: bugün gittim vergi dairesine biriktirdiğim tüm parayı verdim, yetmedi elbet kalana taksit yaptırdım falan neyse... onun öncesinde ilk işlem yaptırdığım memur sabit gelirin/paran yoksa hiç ödeme dedi(ciddi ciddi, bir kaç defa, üstüne basa basa), ben ısrar ettim resmen.
yapılandırma işlemlerini yaptırdığım ve diğer görüştüğüm memurlardan aldığım izlenim: hiç ödeme yapmamışsan sorun yok gibi(sadece faiz işliyor), ama benim gibi ödeme yapıp/borç yapılandırma falan yaptıysan elini vermiş oluyorsun, sonrasında ödeme yapmazsan sıkıntı(haciz falan).
  • late viper  (06.11.13 20:57:35 ~ 07.11.13 18:55:56)