Topluluk/Kulüp Kurma

Arkadaşımla yürürken bir fikir geldi aklımıza ancak nasıl hayata geçirebileceğimizi bilmiyoruz. ADD yada X Derneği/Topluluğu tarzında bir şey kurmayı düşünüyoruz fakat nerden başlayacağımızı bilemedik. Bunun için belli bir yerden izin mi alınmalı, nereye başvurulmalı kısacası nerden başlamamız lazım bilen varsa yardımcı olabilir mi?

önce güzel bir tüzük yazmak lazım. tüzük örneklerini internette bulabilirsin. sonra da valilik bünyesindeki dernekler masasına gidecek ve onaylanmasını bekleyeceksin. eskiden bu işi emniyette yapıyorduk, ama iki senedir filan valilik altına alındı. ancak izmit iin konuşuyorum, emekli bir polis getirilmişti o dernekler masasının başına. kurulacak dernekle aynı isimle başka bir dernek kurulamaz diye bir madde hatırlıyorum. ayrıca yönetim ve denetleme kurulu da gerekiyor. adreste isteniyor, dernek binası tarzında. bildiklerim bunlar, bilinç akışı oldu biraz.

  • derectus  (17.04.09 23:19:32)
dernekler il müdürlüğü vardır bu işlere bakan her ilde. oraya gideceksin, bizim böyle böyle bir olayımız olacaktı diyeceksin. onlar da sana yardımcı olacaklar dipten tırnağa.

  • fempusay  (17.04.09 23:38:12)
bir üniversitenin ögrencisi isen eger işin biraz kolay olacak okulunun sks bölümüne gidip yapman gerekenleri anlatan bir a4 alabilirsin. arkana sağlam birde hoca aldıgında herşey dahada kolaylaşacaktır ama üniversite ögrencisi degilsen biraz işin zor gibi. üniversitelerde de en kolay olması için eylül ekim aylarını seçebilirsiniz kısa sürede olayı çözmen açısından.

  • halinin ucundaki toz parcasi  (17.04.09 23:59:30)