en kolay vize veren avrupa ülkesi?

arkadaşlar 1 ay sonra 6-7 günlüğüne bir kaçamak düşünüyoruz.Hangi ülke olduğuna daha karar vermedik.Sahte rez. ve uçak biletiyle herhangi bir ülkeden vizeyi alıp,daha sonra karar verdiğimizde istediğimiz ülkeye giriş yapabilir miyiz?Bu bir sorun yaratır mı?
bir soru daha 6-7 günlük tatil için bize kaç gün vize verirler?
kısaca cevaplayabilirseniz süper olur.teşekkürler..

ispanya ya da yunanistan

  • bisanthe  (05.11.13 17:35:50)
yaratıyor genellikle. örneğin hollanda'da bir bayram, sırf hollanda konsoloslugu yoğunluktan vize randevusu vermediği için vizelerini fransadan alıp, kapıda geri çevrilen türkler tanıdım. yani kabul ettikleri de oluyor, olay tamamen gümrük görevlisinin insiyatifinde ama çok riskli.

planınızı netleştirip ondan sonra vizeye başvurmanızı tavsiye ederim.
  • vejeteryanvampir  (05.11.13 17:50:02)
yunanistan-italya-polonya benim bildiklerim.

vize ve ilk girdigin ulkenin farkli olmasiyla ilgili de eger bahanen varsa pek sorun olmaz. ama olma ihtimali de var. mesela italyaya ucuz ucak bileti buldum, burdan ispanyaya gecicem diyebilirsin. ama ikisini denk getirmek cok temiz olur. en azindan stres olmaz.
  • yilki ati  (05.11.13 18:04:02 ~ 18:05:29)
izmirden alıcaksan vizeyi yuanistan konsolosluğundan rahatça alabilirsin

  • allstar  (05.11.13 18:38:16)