zoretanin/roaccutane kullananlar

pazar gününden beri bu ilacı(zoretanin) kullanmaya başladım.(etkisi roacuttanela aynı) doktorum beni yan etkileri konusunda uyardı ağır bi ilaç olduğunu da biliyorum. günde üç litre su içmeme rağmen ellerim felaket kurumaya başladı şimdiden. sırtım kilolarca çanta taşımışım gibi ağrıyor ve sürekli yorgunum. çok uykum geliyor oturduğum yerde uyuyasım var. ve lens kullanıyorum lenslerim akşama doğru batıyor bunu sormayı unuttum. gözüm için bişey kullanmalı mıyım?
ilacın yanında nemlendirici, güneş koruyucusu da kullanıyorum.
başka yapmam gereken bişey var mı? bunlar normal mi iki günde? internetten araştırdıkça daha paranoya yapıyorum o yüzden kullananlar beni teselli etsin lütfen.

eksisozluk.com

muadili ilaç için
  • female demon  (05.11.13 12:56:55)
ben zoretonin kullandım, el kuruması oldu, hatta el sırtım kanlı ufak noktalar doldu. el kremi kullandım. bir de dudaklarım ve yüzüm kurudu. onun dışında pek yan etki görmedim. benim sivilceler çok fazla değildi ve o yüzden doz düşüktü.

kaç mg kullanıyorsun günde?

edit: bir de eczacılar bile "bunu kullanma, asıl olan roaccutane" falan gibisinden zırvalıyor. ciddiye alma, doktor ne dediyse, hangisine başladıysan ona devam et.
  • doxanikee  (05.11.13 13:39:59 ~ 13:41:06)
Ağrıların sebebi vücuttaki ve dolayısıyla eklemlerdeki sıvı miktarının düşmesidir.

Dudakların için Roc marka dudak kremini kullan. Bol bol sıvı tüket. İlle su olması gerekmiyor. Gözün için de Tears Naturale mi neydi en güzel suni göz damlası. Onu kullanırsın. Lens markası olarak Oasys'e geç, geçirgenliği yüksek onun. Akşama doğru kuruluk artar, bu zamanlarda lenslerini çıkar yarım saat dinlendir gözünü sonra tekrar tak.

Çay kahve içiyorsan her şeklinden uzak dur. Özellikle nescafe ve filtre kahveden zinhar kaçmalısın. Çayı şekersiz içmeyeceksin. Koyu olmayacak. Yerine meyve suyu iç.

Bu kadar hassassan 15 gün sonra tahlillerini yenilemelisin. Paranoya yapmaya gerek yok. Çok rahatsız ederse doktoruna danışarak dozu azalt.
  • pass  (05.11.13 14:12:47)
Bir de birkaç güne kadar alışırsın bişolmaz. Yan etkileri normal..

  • pass  (05.11.13 14:25:59)