Reddit kimdir nedir bilmiyorum

Selamlar,

Websiteme reddit'ten "yüklü miktarda" giriş yapılmaya başladı. (çohgüzel evet) Gördüğüm kadarıyla biri sitemin linklerini vermiş ama kendisinin nasıl bir site olduğunu, nasıl işlediğini anlayamadım.

6 yaşındaki çocuğa anlatır gibi bi anlatsanız müteşekkir olurum.

forum gibi düşün. insanlar internette gordukleri seylerin linklerini koyup paylasiyor, icerik boyle.

  • hjarteblod  (05.11.13 09:12:50)
redditte sözlükte olduğu gibi başlık açıyorsun.başlık yazı formatında olmak zorunda değil herhangi bir link koyabilirsin.youtubedan bir şarkı imgurdan resim ya da senin siten. alta kullanıcılar yine entry giriyor.ama sözlükte forumlarda olduğu gibi sıra sıra değil.bir kişiye cevap verirsen alt tarafına geçiyor.başka biri yine aynı kişiye yazdıysa onunla aynı düzeyde yazılıyor.tam anlatamadım ama görüntüden anlamışsındır :D yazılar falan hep katman katman iç içine geçmiş.kullanıcılar başlıklara ve yorumlara +1 -1 veriyor.dünyanın en büyük forumu diyebiliriz.9gagde orta burda gördüğün resimler konular falan genelde reddite açılır 2 gün sonra tüm sitelere yayılır.ortamı baya da geniş yani google gibi hakkında bulamıyacağın şey yok kullanıcılar tarafından oluşturulan. www.reddit.com şöyle de efsane bir başlık var.ünlüler falan da gelir buraya AMA (istediğini sor) yapar.obama bile yapmıştı mesela.

  • glamdr1ng  (05.11.13 09:56:18 ~ 09:59:21)