jobs filmi hakkında

oylara bakıyorum da 10 veren de çok 1 veren de çok. niye böyle? gerçek hikayesini yansıtmadığından mı yoksa filmin boktanlığından mı kaynaklı? yoksa apple düşmanlığı/fanatikliğinde mi kaynaklanıyor?

www.imdb.com

böylesine efsane bir adamı, dünyayı değiştiren bir adamı anlatmak tabii ki zor. filmin saatler, günler sürmesi gerek tüm detaylarıyla anlatmak için jobs'ı ve apple'ı.
bunun ayrımı yapılamıyor sanırım. film bu, belgesel değil. ve bir film açısından baktığımda çok keyifli buldum ben. ashton kutcher'ın oyunculuğu harikaydı, aylarca çalıştığını biliyoruz ve emeğinin karşılığını da almış, jobs'ın yürüyüşüne kadar benzemişti.

kaçırılan detaylar, atlanan olaylar elbette vardı ama dediğim gibi, bunlar da gösterilseydi film çok daha uzun olurdu ve buna belgesel denirdi film yerine.

başka bir film çekiliyor the social network'un yapimcisindan yanlis hatirlamiyorsam, steve wozniak da danışmanlık yapıyor o filme. onu tatmin edici bulabilir insanlar jobs'a nazaran. ama onda da jobs'ı oynayan adam sırıtacak, ashton'u öyle gördükten sonra.
  • hjarteblod  (04.11.13 21:36:35)
apple fanatikleri filme pozitif önyargı ile gittikleri için basıyolar 10 puanı. ortalama puanı yükselen ve popüler olan bu filmi diğer insanlar da merak ediyor. bir biyografi nasıl sıkıcı olmaz lan deyip izliyorlar negatif önyargı ile, ardından hayalkırıklığı olduğu için basıyorlar 1 i. love it or hate it tarzı herkesin sevmeyeceği bir film işte.

  • sttc  (04.11.13 21:36:37)
filmin boktanlığından. daha çok senaryonun boktanlığından. 40 tane kaynak kitap var birden fazla biyografisi var, senaryo herhangi bir kitaptan uyarlama değil o yüzden olmamış. Aaron Sorkin in senaryosunu beklemek de fayda var

  • louismadsen  (04.11.13 21:41:03)