[]

iett indirimli seyahat kart yenileme

Gençler selam,

2013 aralık yılına kadar (geçen sene yenilettik 5 tl verip) yenilenmiş bir indirimli iett seyahat kartı var.

Kartı kullanan kişi bu sene üniversiteyi kazandı, geçen sene lise son öğrencisiydi

1-) Kartın tekrar yenisini gidip almak gerekir mi? Yoksa üstünde lise yazsa dahi üniversitede olduğu için geçerliliğini korur mu?

2-) Kişinin kartı yenilemesi için bir şey yapması gerekiyor mu? Elindeki belgeyle İETT kart merkezine gitmek, ya da internetten yenileme işlemi yapmak vs?

3-) Lise zamanında sistem otomatik yenileme yapıyordu MEB'den aldığı bilgilerle, aynı şekilde YÖK'ten bilgi alıp üniversite öğrencilerinin kartları otomatik yenileniyor mu? Bu durum için soruyorum.

Tişkür ettim!

 
öğrenci belgesiyle başvuru merkezlerinden 5 dakika da çıkartabilir. cumartesi günü karaköy'den aldım aynı şekilde.

öğrenci kimiği, öğrenci belgesi, fotoğraf istediler. fotoğrafı tarayıp geri verdiler. bi de eski pasoyu verdim. içindeki parayı aktardılar. eski paso onlarda kaldı.
  • spirit crusher  (04.11.13 20:06:31) 
istanbul'da üniversiteler çıkartmıyor mu? kardeşim marmara'da okuyordu hep okuldan aldı. okul çıkartırken almadıysan ya da istanbul dışında bir okuldaysan; öğrenci belgesi ve fotoğraf ile internetten başvuru yapman mümkün.


  • late viper  (04.11.13 21:05:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.