Varşovada yılbaşı?

Daha önce hiç gitmedim ama batı avrupa ülkelerinin çoğunu gezdim bir arkadaşım erasmus yapıyor orda.gel yılbaşını burrda kutlayalım dedi.Baktım uygun fiyata bilet de var 29 gidip 3ü dönsem diye düşünüyorum ama değer mi ? Daha önce giden gezenlerden fikirlerini almak istiyorum?Varşovaya gidiyorsan şunu mutlaka yap diyebilceğiniz neler var?

krakow'a gitsene, trenle bikaç saat. polonya'da erasmus yapmış biri olarak varşova'dan ne kadar nefret ettiysem krakow'u o kadar sevdim

ama sözlükte varşova hayranı çok var
  • la noix  (04.11.13 18:56:57)
Varşova eh meh, idare eder, o kadar da süper değil. Ama birkaç saatlik yol mesafesinde Krakow var ki çok tatlı. Üç gün Varşova'da kaldım, yetti. Bir buçuk gün Krakow'da kaldım, 3-4 gün daha gideri varmış. Hem turistik, eğlenceli hem de tarihi. Pek de ucuz zaten, geceliği 20 tl gibi bir fiyata kalmıştım hostel'de. Plana Krakow'u da katacaksan git derim. Zaten Polonya ucuz yer.

Tabii ben yazın gitmiştim. Kışta götün donabilir.
  • long live rock n roll  (04.11.13 19:02:49)
varşova'da bir şey yok. krakow'a geçin yılbaşı için.

  • madyb  (04.11.13 19:12:50)
polonyada nereye gidersen git, noel, paskalya gibi zamanlara denk geldiğine krakowda varşovada bile in cin top oynuyor. o yüzden yılbaşından önceki gün sayısını, sonrasına kaydır bence çünkü tatilde olacaklar ve adamların avmleri bile kapalı oluyor, kasabalara otobüs seferleri duruyor falan. yazın 3 ay krakowda kalmış biri olarak paskalya tatili için gittiğimde "ben burayı böyle mi bıraktım lan?!" olmuştum.

iyi etkinlikleri bulursan varşova da candır, sadece krakow değil orda parti mekanı. ama krakowda vakit geçirmelik daha çok şey olduğu kesin.
  • letheavendangered  (04.11.13 20:30:24)