Şafak Dövmesi

selam oğlumun adını (şafak) bir görselle süsleyerek dövme yaptırmak istiyorum. fakat uzun zamandır araştırmama rağmen yaratıcı bir fikir bulamadım. çizim işinden anlayan arkadaşlar belki yardımcı olabilir. ekteki görseller belki işe yarayabilir.

Oğlunuzun adı Şafak olduğu için, şafaklı bir dövme mi yaptıracaksınz??? Çok yüzeysel olmaz mı?

  • franz kafka  (04.11.13 09:15:07)
bunlar şafaktan ziyade gün batımına benziyor, söyleyeyim istedim.

  • whoosie  (04.11.13 09:18:10)
Bizim arkadasin adi da safak. İskambil kagitlarinin arasina şafuck yazdirmisti. Serseri iste. Aklima grldi siz sorunca

  • brkylmz  (04.11.13 09:19:58)
evet bunlar gün batımı, sadece yaratıcı bir fikre sebep olabilir diye koydum, yoksa direk bu tarz bir şey düşünmüyorum.

  • kjswbdlkjfdlkj  (04.11.13 09:25:09)
hangi şehir.

  • ben smyrna  (04.11.13 09:37:37)
istanbul

  • kjswbdlkjfdlkj  (04.11.13 09:46:18)
bence güzel bi fontla şafak yazdırın sadece.
ya da yanında illa bi görsel olacaksa da belki el izi fln yaptırılabilir ufak.
www.babynametattoos.com

name tattoo diye aratırsanız örnekler cıkar.
  • demoniclewinsky  (04.11.13 10:01:24)
şafak yeni bir gün demek yenilik demek olduğu için yenilik temalı şeyler de düşünebilirsin. ya da düşünmez misin?

  • farrytikki2  (04.11.13 10:06:42)
techbotol.net
s3-media1.ak.yelpcdn.com
sonuncusu iyi olmamıs da ben konsepti itibariyle paylaşayım dedim:)
bunlar da olabilir.
  • demoniclewinsky  (04.11.13 10:11:13)
Bildiğim kadarıyla güneşin kendi gözükmediği halde gökyüzünü aydınlatması durumuna şafak deniyor.
Bu durumda az aydınlanmış herhangi bir gökyüzü görüntüsü şafak algısı yaratacaktır ancak renkleri dövme için uygun değil. (siyah beyaz tercih ederim)

Ayrıca yine "Şafak" herhangi bir cismi tasvir etmediği için obje bazlı bir dövme bence gereksiz. Bence direkt "Şafak" yazdırın. Tabii öyle Times New Roman - 12pt olmasın, güzel süslü çizim-yazılar yapın derim.

Bir de ek olarak, daha önce görmüş olduğum bir şey var onu aktarayım: (Görsel aradım ancak bulamadım)
Bir baba, çocuğunun kağıda çizdiği resmi dövme olarak yaptırmıştı.
Siz de çocuğunuzdan sizin, kendisinin veya ailenizin resmini yapmasını isteyebilirsiniz. O acemice ve çarpık çizgilerle çizilmiş resim bence dövme olarak çok tatlı durabilir.
  • becerenberk  (04.11.13 10:23:41)
'koray karagözler'in yaptığı dövmeler geldi hemen aklıma. bir incelemenizi tavsiye ederim. fikir verebilir.

  • pop art  (04.11.13 12:04:46 ~ 12:33:25)