köprüden aşağı uçma

yahu ne zamandır düşünüyorum ve cevap bulamıyorum:) boğaz köprüsünde ya da fsm de hızlı bir şekilde bir kaza gerçekleşse yan taraftaki çelikler suya düşmeyi engeller mi?

hic sanmiyorum. ben kadikoy-taksim dolmuslarinda korkudan salavat getiriyorum her seferinde. o kadar hizli gidiyor ki acik trafikte otobusler, ucar olursun yani.

  • evreka  (03.11.13 21:33:50)
onu ben de epey düşünüm, telleri koparmak epey zor. yani direkleri kırabilirsin ama o yatay teller arabayı tutar muhtemelen.

hadi orayı geçtin, 2 metrelik bir boşluktan sonra parmaklıklar var. onları da kırmak lazım. kaza anında ben ihtimal vermiyorum ama en sol şeritte çok hızlıyken çok iyi yol tutan bir otomobille yardır yardır girersen ihtimal veririm. ya da kamyon falan belki eylemsizlikten.
  • celeron 300a  (03.11.13 21:34:42 ~ 21:35:39)
muhtemelen engellemez ama yol kenarindaki celik bariyerlerin disinda bir de en dista demir parmakliklar var belki onlar tutar.

ama koprude tum araclar duz bir sekilde ilerledigi ve hep ayni yonde ilerledigi icin bu tarz kaza hali cok zor olabilir. en fazla araca arkadan carparsin
  • exlibris  (03.11.13 21:34:45)
hızlı bi makas esnasında takla atılırsa pek koruyacağını düşünmüyorum ama bi sorayım dedim :)

  • justinho26  (03.11.13 21:37:16)
yol ve köprünün kenarı arasında 3 metreye yakın bir mesafe var, çelik tellerden 3 metre sekip denize düşebilir misin?
Bence çelik teller+ köprünün korkulukları bir otomobili tutma konusunda yeterlidir.

  • dampire  (03.11.13 22:16:03)