ne demis burda?

The brain includes several distinct dopamine systems, one of which plays a major role in reward-motivated behaviour. Every type of reward that has been studied increases the level of dopamine in the brain.

yazının kaynagı
en.wikipedia.org

her ödül beyindeki dopamin seviyesini arttırırmış. çalışmalar bunu gösteriyor.

  • sparkle kiddle  (03.11.13 17:03:48)
ben de öyle anlamıştım ama çok basit gelmişti :)

  • sorusuolaninsanmodeli  (03.11.13 17:10:34)
her tür ödül - üzerine çalışma yapılan ödüller - beyindeki dopamin seviyesini arttırır.

  • m e l t e m  (03.11.13 17:13:10)
(eğer bu yazının öncesi varsa) önceki kısmında incelenmiş olan her tür ödül, beyindeki dopamin seviyesini artırır.

  • acemmi  (03.11.13 17:22:36)
öncesinde şöyle bir yazı var:
The brain includes several distinct dopamine systems, one of which plays a major role in reward-motivated behaviour.
ama hala tam anlayamadım
  • sorusuolaninsanmodeli  (03.11.13 17:26:20)
beyin yedi farklı dopamin sistemi içerir, bunlardan birisi ödülle teşvik edilen davranışlarda büyük bir rol oynar. bu davranışları teşvik etmek için kullanılan her çeşit ödül de beyindeki dopamin seviyesini arttırır.

  • acemmi  (03.11.13 17:37:47)
@acemmi
7 kismi disinda sanirim dogru bir ceviri oldu :)
tesekkur ederim
  • sorusuolaninsanmodeli  (03.11.13 17:44:10)
severalı seven diye okumuşum :) rica ederim.

  • acemmi  (03.11.13 17:45:51)