Acemi birliğine ne zaman teslim olacaksınız?

sülüste 6 kasım saat 10:00'dan önce teslim olacaksın diyor bana. ama uçak biletimi daha önceden almıştım ve saat 11'de inmiş olacağım; yani ancak 12-13 gibi teslim olurum.

benim durumumda olanlar ne yapacak?

uçak biletini yanında götür.
birlikten birliğe değişse de bazen geç gelmenin cezası oluyor. Başka bilet bulamadım sadece bu vardı diye beyanatta bulunup bileti de delil olarak sunarsan ceza almazsın. İlk teslim olduğunda hemen gelmez ceza o nedenle sen bir süre sakla biletini.

  • edip  (02.11.13 13:54:58 ~ 13:55:20)
mesai bitimine kadardi eskiden. yeni nesil is boyle miymis?

merak etme en kotu 1 gun uzar askerligin :D
  • entrapmen  (02.11.13 13:55:17)
@entrapmen, herkesi öyle kandırıyorlardı acemi birliğinde sonra herkes çöp arabası cezası alıyordu usta birliğinde :)

  • edip  (02.11.13 13:56:34 ~ 13:56:44)
hıcte bısey olmaz.burda kalmaya yerim yoktu önceden gelemedım uçak saati boyleydı dersin bısey olmaz. ben acemıdeyken gece bile gelen vardı. aynı günde cıktık. uzama falan olmadı.

  • tadutadu  (02.11.13 14:22:34)
Geceyarısına kadar sorun çıkmıyor, ondan sonra teslim olursanız da sorun çıkmıyor aslında acemi birliğinde çok dikkat edilen bir durum değil. Usta birliğinde geceyarısını geçerse terhis olurken bir gün geç çıkma durumunuz var ama. Onun dışında bi' ceza verilecekse o da bölük komutanının inisiyatifine kalıyor.

  • syd  (02.11.13 15:32:12)