şarap sevenler bi bakin

şarap tavsiyesi lazim :) uygun veya normal fiyat olsun. Ve heryerde bulabilecegim bi şarap olsun.

Edit: şarapin yanina ne gider ?

peynir gider.

  • dinsiz adam  (02.11.13 00:54:42)
ekşi yeşil elma, mandalin, tulum peyniri, kraker

  • acemmi  (02.11.13 01:01:57)
acemmi'ye ek uzum, cilek ve brie.

  • little miss rejectee  (02.11.13 01:05:40)
çilek veya böğürtlen ve peynir.

  • april12th  (02.11.13 01:08:45)
Arkadaslar biraz da şarap önerin :) fiayat performansi da önemli

  • samiabi19  (02.11.13 01:33:48)
bu mevsimde sıcak şarap kesinlikle.zaten tek bi marka var sanırım suan.migroslarda da var 20 tl.onun dısında türkiyede fiyat performans oranı iyi şarap yok.portoda 3 euro olan harika şaraplar ülkemizde 60-70tlden baslar ne yazık ki, yine aynı olmaz.

ama cihangire yakınsanız eceabattan sarap getiren bi yer var, kendileri yapıyolar.750lik 30-35 tl civarı sanırım.denemek lazım.
  • arabayimben  (02.11.13 01:36:55 ~ 01:37:08)
vinkara'nınkiler f/p açısından iyiymiş.

  • april12th  (02.11.13 01:47:11)
kırmızı şarap alın bence. kavaklıdere yakut'un fiyat performans oranı çok başarılı.

yanına sert peynir olarak gouda peyniri iyi gider. en uygun fiyatlı ithal peynir.

ama beğenmeyebilirsiniz tadını. ilk defa yiyecekseniz o riske girmeye değmez. bu durumda da kaliteli bir eski kaşar öneririm. altın kılıç çok iyi.

yumuşak peynir olarak da civil peyniri öneririm. moova diye bir markanınki başarılı.

kraker de iyi olur.

kırmızı şarapla kırmızı et iyi gider. yemeğe göre şarap seçilir aslında. beyaz et, makarna, pizza filan yiyecekseniz beyaz veya roze şarap iyi olur (onlar soğuk içilir) ama ben şahsen kırmızı şarabı her şeyle içerim. yani, kişiye göre değişiyor.

balıkla kırmızı şarap olmaz bir tek.
  • m e l t e m  (02.11.13 01:47:29 ~ 01:49:07)
karfurlarda var bu bi ama kesinlikle dene; sava. 10 tl. fakat f/p si çok yüksek. rozesi, beyazı, kırmızısı şeklinde büyükten küçüğe sıralayabilirim naçizane.

peynirle çogzel olur.
  • elmali kurabiye  (02.11.13 02:03:19)
pınarbaşı, izmir'de 15 lira. karışık kuruyemiş, köpek öldürenin köpek kısmını sakinleştirecektir.

  • zenithgeist  (02.11.13 02:18:25)
sıcak şarap istiyorsan kendin yapmalısın hele ki evdeyse ve misafirin varsa tav olur.
kırmızı şarap yanı peynir, beyaz şarap yanı hafif mayhoş meyve.

ucuz şarap istiyorsan marka veremem ama, aldığın şarabı 1 saat kadar dinlendir mümkünse geniş agızlı bir yerde ve dinlenme sonrası çok ince bir filtreden geçirerek (tülbent(böyle mı yazılıyordu la)iş görür) başka bir kaba al ki ucuz şarabın tortusu çok olur.
  • exodia  (02.11.13 02:40:57 ~ 02:43:00)
beyaz sarap olarak evin bir numaradir. sen sun ile karistirarak iciniz. yaninda bayat beyaz leblebi gurmelerin bir numarali tercihidir.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (02.11.13 03:08:18)
Kayra'nın öküzgözü-boğazkere'sini ben çok severim ama 2008 olmalı, 2010 falan içersen bi temiz söversin bana.. Fiyat da 35-45 tl arası değişiyor. Migros indirimi yakalayıp ucuzdan kapatmak lazım aslında..

  • sustum  (02.11.13 08:22:11)