Nazar değdiren arkadaş

Şimdi benim bir arkadaş var, en iyi 2. arkadaşım falan. Kendisi de kabul ediyor nazar değdiren biri olduğunu.

2 sene önce iPhone 4s almıştım, 1. haftasında telefon düştü arkası paramparça oldu. Başka mevzular da vardır başkalarıyla ilgili.

Şimdi ben 6 ay önce araba aldım, bu arkadaşın durumu falan iyi ama şehir dışında okuduğu için arabası falan yok. Bu süre içersinde önceden bildiği arabayla falan gezdik buluşunca ama sakla sakla nereye kadar. Çok da görüşemedik zaten bu 6 ayda.

Şimdi ben ne yapsam? Var mı nazardan korunmanın kesin bir yolu sizin söyleyebileceğiniz?

üzerine dikkat çekici birşey yapıştırın mesela kafası sallanan köpek koyun gözü hep ona kaysın.
tabi 3 ihlas 1 fatiha bir de Felak nas ayetel Kürsü kombinasyonu

  • hoot  (01.11.13 12:47:45)
Bence bu kadar şartlanmışken gerisi hikaye ne yapsan olmaz..
O arkadaşının enerjisinden uzak duru derim.

  • redeath  (01.11.13 12:50:45)
İnancına göre kasko yaptır veya adak kesip kanını jantlara sür.

  • zombi  (01.11.13 12:51:17)
her sabah ve akşam 7 ayetel kürsi oku

  • yemrem  (01.11.13 12:56:05)
kaskosu vardır herhalde değil mi?

nazara öyle çok inanmayın bence, koşulladığınız için ona yoruyorsunuzdur.

buna inanlar da işte dua okuyarak ve nazar edenin şerrinden yaradana sığınarak korunuyorlar. hem olumsuzluğunuzu, başımıza bir şey gelecek endişenizi kırarsınız bu yolla, hem de fena mı sevap point kazanırsınız:)

hayırlı olsun bu arada aracınız.
  • elmali kurabiye  (01.11.13 12:58:28)
3 kere gözün götüme de ve kıçını kaşı

  • kullanicadi  (01.11.13 13:03:12)
bilimsel dayanağı olmayan bir şey için "kesin" bir çözüm arıyorsunuz. lütfen kanepeye uzanıp biraz düşünün.

  • celeron 300a  (01.11.13 13:03:23)
araca nazar duası vs. as.

  • bass solo take one  (01.11.13 14:16:51)
kesin çözümü yazıyorum:
----şşşşşş----
hurafelere inanmamak
----şşşşşş----
  • dafaiss  (01.11.13 14:23:15)
nazar ayetlerini okuyun.
haber53.com
nazar değdiren elemandan uzak durun, veya nazarlık niyetine eşyayı kötü gösterecek ama kalıcı olmayan bir şey bulundurun. mesela dikiz aynasına salakça bir süs asın onun yanında.

nazara inanmıyorsanız bunları kafanıza takmayın, inanıyorsanız da çok bilmiş seküler duyurucuları sallamayın.
  • vizdilva  (01.11.13 15:53:51)
Elemtere fiş, kem gözlere şiş diyerek şişi gözlere batırıyoruz.
Şaka bir yana en iyi yöntem "Felak + Nas + İhlas + Fatiha + Ayetel Kürs-i" kombosu.

  • Tutkun  (01.11.13 16:02:58)
islam'da "nazar" diye bir şey olduğunu uydurup sonra buna inanıp inanmayanları da seküler bıdı bıdı diye yaftalayan üfürükçülerin derdinize deva olmayacağını bilin. olmayan bir şeye inanırsanız, tüm algılarınız ve gerçekliğiniz de ona göre şekillenir, dolayısıyla her şeyi "nazar varmış" gibi yorumlarsınız.

  • dafaiss  (02.11.13 14:26:17)