gençler durum ciddi!!

çözümü bilmeseniz de yol göstermenizi istiyorum.

bilgisayarım normal açılmıyor. açma tuşuna basıyorum sonra ekran siyah şekilde kalıyor. windows açılmıyor. sorun nerede nasıl anlarım? ne yapmam gerekiyor??

laptop mı? laptop ise şunu dene bir, bende yaramadı ama binlerce kişide yaramış.

www.eksiduyuru.com şurada tikli cevapta yazdığımı dene.

bununla çözülmezse chipset'te problem vardır.

masaüstüyse geç bu cevabımı.
  • xenophobe  (31.10.13 22:29:27)
ekran karti oynamis olabilir, masaustu ise ekran kartini takip cikart bakalim ne olacak.

laptopsa baska bir ekrana bagla, acilir mi acilmaz mi diye bak...

bios ekrani geliyor mu bu arada?
  • fakyoras  (31.10.13 22:30:04)
ram ile ilgili ne yapabilirim?

bir sitede bios güncelleyin demiş böyle ekrana görüntü gelmemesi durumunda. denemeye değer mi?

açma tuşuna basıyorum ışıklar yanıyor, asus yazısı görünüyor sonra ekran kararıyor ve bir şey olmuyor.
  • bir ileti paylastim  (31.10.13 22:30:35 ~ 22:32:06)
laptop evet. asus g75vx modeli.

şu an güvenli moddan açtım bilgisayarı. 3. denemeden sonra açılıyordu aslında normal şekilde fakat az önce 6 defa denedim olmadı, güvenli moddan açabildim.
  • bir ileti paylastim  (31.10.13 22:31:46)
kuzey köprüsü arızası olmuş olabilir. makina çokmu ısınmıştı daha önceki kullanımlarında?

ve de eğer kuzey köprüsü ise 100-150 tl masraf çıkarırlar. hazır ol.
ama ondan önce arkadaşından felan ram al, kendi ramlerini çıkar onu tak. yine aynı ise kuzey yada ekran kartı çipi.
  • m hzen  (31.10.13 22:34:52)
ben driver güncelleme programı yüklemiştim 3. parti yazılım acaba onun güncellemeleri mi yaptı bunu?

bios ise güncellemek çözüm müdür? başka ne olabilir eğer bios ise?

@xenophobe deneyeceğim fakat hazır açmışken bir kaç bilgiye daha ulaşmaya çalışıyorum.
  • bir ileti paylastim  (31.10.13 22:35:06)
@m hzen hiç ısınmıyor makinem, fanlarım pek güzel. ısınmadığı için yanmamış diyebiliriz sanırım.

  • bir ileti paylastim  (31.10.13 22:36:18)
harici monitör bağlamayı denedin mi? belki ekran kablonda birşey vardır.

  • m hzen  (31.10.13 22:40:41)
güvenli modda açıyorsa ve bios ekranı görünüyorsa sistemsel bir problem olabilir. varsa bir kurulum dvd'si; format ekranına kadar çökmeden gidiyor mu bir bak derim.

  • evde black smoke besleyen adam  (31.10.13 22:57:03)
normal olarak açıldı mesela şimdi ama 10 denemede bir defa açılıyor. bios ekranı açılıyor, güvenli modda başlıyor. ve bazen normal de açılıyor. tuhaf.

hdmi ile televizyona bağladım aynı gri ekran televizyonda da çıktı.
  • bir ileti paylastim  (31.10.13 23:02:57)
bios'a girip ısı değerlerini kontrol etmeni tavsiye ederim ya da speed fan tarzı bir program yardımcın olabilir.

  • evde black smoke besleyen adam  (31.10.13 23:05:38)