uykuyla ilgili bir problem... (ilaç tavsiyesi istiyorum)

uyandığım saatin üzerinden 15 saat geçmeden kesinlikle yeniden uykuya dalamıyorum. mesela, tatillerde, çok geç yatıp geç kalktığım zamanlar uyku düzenim bozuluyor. saat 15.00 da uyanıyorum mesela. saat 15.00 da uyanınca ertesi gün sabah saat 06.00 olmadan uyuyamıyorum. 06.00 da uyuyunca da bir kaç saat sonra uyanıp okula gidemiyorum.

biraz irade göstermem gerekiyor biliyorum ama şimdilik gösteremiyorum o iradeyi.

sormak istediğim şu; 15.00 da uyanmış olsam bile gece saat 00.00 olunca hemen uyumamı sağlayacak ve böylelikle sabah erken kalkmamı sağlayacak bir hap var mıdır?

bunun için ilaç içilmez.. uyku hapları dengeni bozar..

  • partizan  (31.10.13 17:54:32)
1. Asla kulaktan dolma bilgilerle, tavsiyeyle ilaç kullanmayın, ister uyku sorunu olsun isterse başka bir problem. Her ilacın yan etkisi var.

2. Her bünyenin uyku ihtiyacı farklı ama ortalama 7-8 saat uyku normal gibi. Saat 15:00de uyanan birinin saat 00:00'da uykusunun gelmemesi çok normal. Vücudun biyolojik saati - düzeni kaymış durumda, saat 06:00da uykunuzun gelmesi çok normal bu yatış-kalkış düzenine göre. Bunu normale çekmek için o gün hiç yatmamayı deneyebilirsiniz, ertesi gece 11-12ye kadar dayanabilirseniz. Bunun için kahve, çay, tv artık ne fayda ediyorsa faydalanın. Bir başka yol da, sabah 6'da yattığınızda maksimum 9'da veya 10'da kalkmanız olabilir- saatle filan kalkamayabilrsiniz, evdeki birinden sizi mutlaka uyandırmasını isteyebilirsiniz, ilave olarak bol gürültü yapmasını vs.

Fiziksel olarak epey koşturup ederseniz (bunlardan bağımsız olarak) 15:00'de kalktığınız günün gecesinde belki 1 gibi filan yorgunluktan uyuyabilirsiniz.
  • cymbelina  (31.10.13 18:26:36)
Cedrina var. Ama doktor kontrolunde olmasi gerekiyor.

  • mutlusismankedi2015  (31.10.13 18:34:36)