insanların yaşı nasıl tahmin edilir

ben mesela bunu çok merak ediyorum. konuşuyoruz mesela adamla, diyor ki dün bi kız gördüm böyle 22-23 yaşlarında. tamam da nereden tahmin ettin bunu? mesela birini gördüğümü farz edelim, birisi benden o kişinin yaşını tahmin etmemi istedi. ben 22-23 diyemiyorum aga. giyim kuşamını düşünüyorum, yüzündeki kırışıkları düşünüyorum, hal ve hareketlerini, konuşma tarzını hesaba katıyorum, vardığım sonuç 17-35 arası.

ben neyi yanlış yapıyorum lan. nasıl böyle direkt sayı veriyosunuz olm, manyak mısınız acaba. hayır atıyonuz diyecem ama baya bir tutma oranı da var bu tahminlerin.

yüzüne bak sadece kemiklerin yapısından göz cevresınden karar ver.

  • cokponcik  (30.10.13 21:45:55)
tecrübe heralde, ayrıca 17-35 arası çok geniş bir zaman dilimi.
ben de artı eksi 3 yaşla doğru tahmin ediyorum mesela.

  • cedex  (30.10.13 21:47:21)
senle ayni durumdayim. bilen bilir, cennetten kovulan 30'lu yaslarda bir adam. bana kac yasindayimdir diye sordu 23-24 dedim.
hayir insan rezil oluyor bir yerde. asddsffd

  • bohr atom modeli  (30.10.13 21:49:30)
kimseyle çok yakın olmadığın için tahmin edemiyorsundur. herkes genel olarak 17-35 senin için. ondandır o.

  • fekat  (30.10.13 21:49:46)
bak sana bir tip vereyim hiç şaşmaz bende; biri sürekli yıllardır şu işle uğraşıyorum, uzun zamandır şunu yapıyorum vs diyorsa bil ki ergendir.(anneni babanı düşün uzun yıllar bir işte çalışmış hatta emekli olmuşlardır ama kolay kolay yıllarımı verdim diyip övünme ihtiyacı hissetmezler, ergenler boylarından büyük konuşmaya meyilliler) Bak en son o ses türkiye'de teyit ettim bunu. yıllardır müzikle uğraşıyorum vs diye sallıyodu yaş: 19.

Yüzünde belirgin bir kırışık, sarkık gıdı, saçlarda beyaz, dişlerin durumu vs hepsi bir bütün. kıyafete bakarak karar verilmez yanılırsın. biraz da görüp geçirme işi. mesela 90 nesli daha yapılı, daha büyük gösteren bir nesil.
  • buzbebek  (30.10.13 21:54:12 ~ 21:56:19)
ben de tipten uyanamıyorum, konuşursam bi fikir sahibi olabilirim sadece

  • reverse engineer  (30.10.13 21:57:44)
bir de 30+ için eller çok belirleyici oluyor yüzü cildi genç dursa bile elleri bayağı bi yaşlanmış görünebiliyor.

  • reverse engineer  (30.10.13 21:58:34)
dikkat edilmesi gereken şeyler diye sıralayamayız ki, görünüşten-davranışlardan belli oluyor işte. ama her zaman değil tabi. bilemiyorsanız yerli yersiz tahminlerde bulunmayın bence hiç gerek yok, beni küçük sandıklarında cidden bozuluyorum mesela. soruyorum sanki kaç gösteriyorum diye.

  • mayaa  (30.10.13 21:59:12)
bi parmağını kes, parmağın içindeki halkaları sayarak yaşını bulabilirsin.

  • Troll  (30.10.13 22:06:52 ~ 22:07:14)
işin sırrı dirsekte. ağaçlarda halka sayılır, insanda dirseğe bakılır. dirsek ne kadar eskiyse insan da o kadar eskidir.

  • kertenkelebek  (30.10.13 22:44:22)
ellere bakilir gunes lekesi var mi yok mu diye varsa 50 yas civari

  • lonelily  (30.10.13 23:27:16)
gözlerin kenarlarindaki kirisikliklara (kaz ayaklari) bakilir

  • lonelily  (30.10.13 23:27:50)