nasıl solağım ben ?

sol elimle yazıyorum sol elimle kaşık tutuyorum ama mouse sağ elle kullanıyorum ve güçlü kolum sağ kolum.

garip değil mi ?

senin durumun karışık.

  • rock n roll  (29.10.13 23:25:54)
  • kakao  (29.10.13 23:27:21)
entry+nick uyumu diyorum. hazretleri de iki ayagini birden kullanabiliyor

  • dokunmakalbime  (29.10.13 23:27:47)
ben tam bir solağım.sadece çantamı sağ elimle tutuyodum,neyse ki ondan vazgeçtim.madem solağım niye sağla tutuyorum dedim.artık sol elimde.şimdi de mause üzerinde çalışıyorum :)

  • rock n roll  (29.10.13 23:30:28)
Bende fareyi sag elle kullanirim, gitari sag elle calarim, cantami sag kolumda tasirim, bi yere yolculuk yaparken genelde sag tarafa otururum ama gel gor ki bende solagim.

  • kedidir o kedi  (29.10.13 23:33:39)
kardesim de solak ancak dedigin gibi sag kolu oldukca kuvvetli, mouse her iki eliyle de kullaniyor. yazisi zaten boktan o yuzden sol ile daha iyi yaziyor diyemecegim.

  • dengesiz pamuk  (29.10.13 23:33:43)
yemek sol, yazı sol, raket sol, mastürbasyon sol, basketbol şut sağ, futbol ayak sağ, yumruk sağ, güçlü el sağ, dengeli el sol. bunlar da benimkiler. ya ben napayım?

  • armagan  (29.10.13 23:34:52)
sol yazıyorum, mouse sağ, makas sağ, yemek sağ-sol, tarak-fırça filan sol, güçlü olan sol bu sebeple solak addediyorum kendimi.
olur öyle benim ailemde bi sürü var sağ-sol karışık insanlar çapraz baskınız biz

  • niye ama  (29.10.13 23:37:28)
peki sağ elle yazı yazan birisinin topa sol ayakla vurması yani ayağının solak olmasında anormallik var mı?

  • dalessandro  (30.10.13 00:24:09)
bence ilk kullandığınız mouse solak mausu olsaydı onu da sol elle kullanırdınız.
her şey çoğunlukla sağ kullananlara göre yapıldığı için bi şekilde ona alışıyosunuz. yani sağ güçlü demişsiniz ama bilemiyorum. birine yumruk atacak olsanız sağ ile mi atarsınız yani?

solak olmak güzel ya.. mecburen kaldığın için ikisini de kullanabiliyosun. keşke ben de solak olsaydım.
  • supergirl  (30.10.13 00:53:54)
Benim durum daha fena.

Sağ el ile yazmama rağmen futbolu sol ayakla oynuyorum, bicagi sol elimde kullanabiliyorum, cekirdegi sol ile çitleyebiliyorum... Gider böyle bu liste.

Cevap: evet, garip.
  • yns  (30.10.13 06:59:08)
hani cevap olması açısından, solaklığın nedeni hala nedeni bilinmiyor.

ayrıca solak olup %100 sol elini kullanan ben pek görmedim. bugüne kadar fareyi sol eliyle kullanan sadece 1 (bir) solak tanıdım.
  • celeron 300a  (30.10.13 08:00:14)
çoğu solak mouse'u sağ elle tutar alışmaktan ötürü. hatta sol elle mouse kullanan birini görünce onlar da şaşırır. ama ben küçükken evdekilere nasıl bir baskı yapmışsam sağlak olan kardeşim de mouse'u sol elle kullanıyor.

güçlü kol bende de sağ sebebini bilmiyorum.
  • yuto  (30.10.13 08:36:30)
bende solağım. ayağım da solaktı futbol oynarken. mouse olayı alışmayla ilgili bence. yani bilgisayarı önümüze koyduklarında mouse sağdaydı sağa alıştık. mesela makas olayı var bir de, öldürseler solla kullanamam.

  • bilmemkacincinesiluzayli  (30.10.13 09:47:46)
bende yazmak dışındaki bütün işlerini hem sol hemde sağ elle yapabiliyorum.

  • lathspell  (30.10.13 10:38:40)