boğazda takılan kılçık

Gecen gun balık yiyeyim dedim yemez olaydim...kilcik takildi bogazima gitmiyor.ekmek ye su ic yok.ertesi gun gittim doktora kbb uzmanina yolladilar.kamera ile gordu doktor kilcigi cimbizla almaya calisti ama tukuruk bezlerinn ordaydi bayagi zorlandi arada derimede batinca iki yerden kanamaya basladi.suan hala yara var.gargara ve agri kesic verdi.simdi benim sorum sigara icmeden duramiyorum gerci korkumdan 3 tabe ictim bugun ama bogazimda yara varken sigara icsem bisi olur mu?

yara iyileşmesi gecikir. mikrop kapma riskini artırır.

  • fayfim  (28.10.13 22:43:12)
Girtlak kanseri olmam demi?

  • iki yüzlük  (28.10.13 22:45:15)
bu halde sigara mı düşünüyosun?

  • rock n roll  (28.10.13 22:45:18)
valla içmesen daha iyi olur aslında, iyileşirsin zaten kısa bi süre sonra, koy yerine bişiler(kuruyemiş etc) oyala kendini.

  • reverse engineer  (28.10.13 22:45:52)
benim yazacağımı rock n roll yazmış.

  • cthulhu  (28.10.13 22:47:10)
Nasil dusunmeyeyim 1 2 gunde gecmeyecek belli ki...e 1 hafta icmemeyi becerebilsem zaten bırakirim

  • iki yüzlük  (28.10.13 22:48:24)
o sigarayı içmeye devam edersen,kanserin her çeşidine hazır ol.canın bu kadar değersiz olmasın lütfen.

  • rock n roll  (28.10.13 22:50:31)
Doktorun yara yapmasi normal mi dersiniz peki..kontrole gel dedi ama baska doktora mi gitsem

  • iki yüzlük  (28.10.13 22:50:31)
bacım canına mı susadın doktorun teşhisini beğenmiyorsun. bu kadar bağımlı olma,2-3 gün içmeyiver ölmezsin

  • GibsonRules  (28.10.13 22:52:12)
Teshis begenmiyor degilimki bogazimda kilcik vardi suan kilcik yok 2 yara var

  • iki yüzlük  (28.10.13 22:56:20)
hiç bi şey olmaz, zaten içiyomuşsun iç. he bırakma niyetin varsa bu bi fırsat içme bi hafta, sonra yapabiliyosan temelli bırakırsın işte..

  • mosakale  (28.10.13 23:00:37)
yav ic nolacak. ameliyatla disim cekildi, doktor iki saat yemek, icmek, sigara kesinlikle yok dedi, agzimda tampon varken cay sigara yaptim.

2-3 gun icmeyivereymisim olmezmisim, laflara bak. ya olursem? 2-3 sigara icmeden durmadim ki. hey allahim.
  • osuruklu  (28.10.13 23:14:32 ~ 23:15:37)
sigara içmek gırtlak kanseri yapar. şimdi içersen değil ama içmeye devam edersen olursun. 2-3 gün sigarasız durmaya dayanamıyorsan da geleceğin pek parlak değildir söyleyeyim.
şimdi içmen gırtlak kanseri yapmaz tabi ki ama doku bütünlüğü bozulmuş dokuya kanserojen madde göndermek tabi ki kanser gelişimini hızlandıracaktır. bunun yanında yazdığım gibi yara iyileşmesini geciktirecek, iltihap ve dolayısıyla apseleşme riski oluşturacaktır.
cerrahi operasyon sonucunda yara olması da gayet normaldir.
  • fayfim  (28.10.13 23:27:27)
iç bir şey olmaz

  • monkey  (29.10.13 00:10:11)