öyle şarkılar arıyorum ki (sen de cevap ver vatandaş)

ilkokul çocuklarının, basit hareketler ile eşlik edebileceği şarkılar arıyorum.

misal, barış manço-anlıyorsun değil mi
misal, eskilerden "olmaz olsun" şarkıları.

sözler sevgi, barış gibi konularla alakalı, müzik hareketli olabilir. aklına gelen yazsın bi şeyler please ltf merss

zardanadam - benim aşkım www.youtube.com

zardanadam - şey www.youtube.com

kesmeşeker - deve (kasarsan sözlerden sevgiyle alakalı bir iki şey bulabilirsin eheh)

mat - clementine (söz yok bunda, ama insanı sevgiyle dolduruyor)
www.youtube.com

bülent ortaçgil - benimle oynar mısın full albüm [AnGaRaLi][TURKSIPA] free download no rapid
  • deckard  (14.04.09 22:04:57 ~ 22:05:29)
popüler şarkıların çocuklar için uyarlanmışları var onlar olabilir mi ?
mesela mustafa sandalın onun arabası var şarkısının şirinlere uyarlanmış hali gibi.

  • readmymind  (14.04.09 22:07:20)
uyarlama parçalar düşünmüyoruz açıkçası. ama tavsiye için teşekkürler.

daha bi şirin parçalar aradığım. ki elini kolunu oynatarak, sözleri söylerek ront çıkarsın çocuklar. ilkokul çocukları bunlar.
  • lovemyself  (14.04.09 22:12:37)
ateş böceğim süper ya, teşekkürler.

başka tavsiyeleri de beklemekteyim sabırsızlıkla. sevap hanenize işliyor bunlar hep.
  • lovemyself  (14.04.09 22:21:38)
mesela şunlar olabilir mi?
ah dede vah dede: alkislarlayasiyorum.com

ayça ve elma şekerleri küçük kız: alkislarlayasiyorum.com

ilhan irem çocuk oyunu: alkislarlayasiyorum.com

o piti piti kremala sepeti: alkislarlayasiyorum.com
  • beni birak saraba bak dayi  (14.04.09 23:06:14)
dayı kardeş, teşekkür.

daha güncellerden aklınıza gelen var mı? hani daha zengin alt yapı açısından soruyorum. anlıyorsun değil mi, tarzında, ama ismail yk formatı da değil tabi.

böyle deyince de cevapları beğenmemişim gibi olmasın sakın.
  • lovemyself  (14.04.09 23:18:56)
çocuklar son dönemlerde en çok ''honki ponki'' şarkısını seviyorlar. Yeğenimden biliyorum. Aslında çok eski bir şarkıdır ama çocuk dansı için inanılmaz uygun bir şarkı.

alkislarlayasiyorum.com
  • beni birak saraba bak dayi  (14.04.09 23:25:57)
dayıcım, verdiğin linkte başka şarkılar da yazıyor. sev kardeşim ve hayat bayram olsa. onlar çok güzel fikir verdi ya, sağol.

bundan sonra kardeşim sayılırsın. karman falan düşerse haberim olsun bak :)
  • lovemyself  (15.04.09 00:12:40)