goz bozuklugu

emin olmadigin once buraya danismak istedim. bir suredir kitap okurken kelimeleri karistirma (daha cok bazi harfleri gormeden okumak "kusuk L" harfi gibi mesela ya da surekli ^satirlari karistirmak, ayrica kitap okurken mide bunlasi vs oluyor. ayrica gozlerimi kismadan net goremiyorum, yani yazilari harfleri secebiliyorum ancak flu bir halde. iste bu yuzden emin olamadim bir goz doktoruna gitmekte malum uzun bir bekleme sirasi var. ayrica gozlerimi kisarak baktigim zaman yazilar netlesiyor ancak goz cevresideki kaslari gevsetip gozbebeklerini de rahat biraktigimda tamamen flu ve karman corman bir sey cikiyor ortaya. aramizda varsa yardimci olabilecek biri memnun olurum. bu durum normal mi.

miyop astigmat çıkar gibi

  • fallopian  (28.10.13 00:36:17)
seneler once goz doktoruna gorundugumde bir goz icin baya dusuk receteli hiperletropi, diger goz icinse yine dusuk dereceleri astigmat ve miyon vermisti, gozlukleri neredeyse hic kullanmadim simdiye kadar zaten cercevesi uygun degildi, imkansizliktan basit birsey almistim. dereceleri de suanda pek hatirlamiyorum. ama dedigim gibi gozlerimi kistigimda sorun yok, kaslari gevsetince yani birakinca bu oluyor. emin olamadim normal birsey mi yoksa uzmana gorunmek gerekir mi mutlaka diye...

  • don mike  (28.10.13 00:38:24 ~ 00:42:26)
gözleri kısarak bakmak, bozulmuş göz eksenini normale çekme isteğinden kaynaklanır. miyopta dikey eksende uzamış gözün merceğinin eskisine yakın kırabilmesi için gözünüzü kısmanız refleks gibi, adaptasyon gibi bir durumdur. yani bozuk bir şeye alışmaya zorluyorsunuz kendinizi. gözlük alın rahatlayın derim

  • fallopian  (28.10.13 00:42:08)