abd büyük şehir

londra/paris gibi avrupa kentleriyle aynı düzeyde olan abd kentleri nelerdir? ben new york, san francisco ve boston olarak düşünüyorum. sizin ekleyecekleriniz var mı?

abd kentlerinden beklentiler :
yaygın toplu taşıma
dünya mutfaklarından seçkin restoranlar (2 ya da 3 michelin yıldızlı restoranlar)
geniş koleksiyonlu ve bol geçici sergilere sahip büyük müzeler
en az iki tane konser salonu, şehirde yerleşik filarmoni/senfoni orkestrası
finans/bilişim alanında ileri düzeyde iş imkanları
en az iki tane önemli üniversite

chicago

  • sawater  (27.10.13 22:10:45)
los angeles
chicago
houston
philedelphia
san diego
seattle
dallas
washington

diğer büyük şehirleri de olabilir..
  • ermanen  (27.10.13 22:16:01 ~ 22:19:45)
  • ozz  (27.10.13 22:25:18)
o dediklerin nyc'i isaret ediyor

  • little miss rejectee  (27.10.13 22:46:47)
San Francisco

* toplu tasima var, California'nin en iyisi diyebilirim.
* ABD'nin en iyi bir kac restorani SF Bay Area'dadir. Michelin yildizindan gecilmiyor.
* Muze/sergi
* Cok sayida konser salonu, SF Opera, SF Ballet (ayrica cok yakin San Jose'de Opera/Bale)
* Bilisim icin dunyadaki en uygun yer malum.
* Stanford, Berkeley basta olmak uzere 10'dan fazla univ.
  • guru  (31.05.14 04:00:48)