ikindi namazı ne kadar sürer ?

yarın uzak bir akrabamızın cenaze namazı kılınacak ikindi de. çalıştığım yer bana izin verecek fakat saat istiyor. bende cenaze namazı ne kadar sürer akabinde ne olur pek fazla bilmiyorum (gömülmeye gidemicem iş yüzünden hemen dönmem gerek ) bilgi verebilirseniz çok makbule geçer saygılar

normal namaz max 20 dakika.
cenaze için toplanılacak falan desek en fazla yarım saat.

  • nax  (27.10.13 21:10:17)
8 rekat'a 15 dakika desen en çok, cenaze de max yarım saat sürse yap matematiği işte. defin'e de katılacaksan daha çok uzar tabi bu.

  • reverse engineer  (27.10.13 21:12:26)
peki yarın ikindi 14.52 de. hemen başlar mı namazda. kusura bakmayın cidden cahilim o konuda. namaz abdestini ezberledim akşamdan düşünün :S

  • Wolfware  (27.10.13 21:36:31)
süresini falan bilemiyorum da ne iş yapıyorsun gerçekten merak ettim. dünyayı falan mı kurtarıyorsunuz acaba? cenaze lan bu, zaten sürse sürse ne kadar sürebilir? dakika mı sayılır böyle bir olay için..

  • calzoncillos  (27.10.13 21:40:57)
imamın olağandışı bir durumu çıkmazsa en fazla 2-3 dakika sarkabilir.

  • reverse engineer  (27.10.13 21:42:38)
yarin ikindi istanbulda 14:46 da.

nmaz yaklasik 15-20 dk surer. sen 15:00 de.
15:10 da cenaze namazi baslar 15:20 de biter.

sonra defin icin sure baslar.

sen 16:00 a kadar izin al iste. cenaze bu 15 20 dakikanin lafini yapmazlar herhalde.

calzon +1

basin sagolsun
  • exlibris  (27.10.13 21:46:37)
Önce ikindi kılınır. Beş-on dakika sonra cenaze namazı başlar. Tabii küçük bir camiyse bu süre kısalır. Sen orada olma süresi olarak bir saati çıkar gözden. Artı yol.

  • Dunedan  (27.10.13 21:55:18)
çok teşekkür ederim arkadaşlar.

  • Wolfware  (27.10.13 22:23:36)