Derdiniz Ne?

Selamlar.

Arada soruyorum böyle, kendimle kıyaslamak için falan. Biraz da can sıkıntısından.

Şu an ne derdiniz var? Canınızı sıkan şey ne şu aralar?

yalnızım ona sıkılıyorum ben.

  • kelepir  (27.10.13 14:28:58)
ev arıyorum deli gibi.

  • female demon  (27.10.13 14:30:22)
hayatımın oyun olduğunu düşünme tribine girdim. tek tek bütün senaryoları kurdum. 8 farklı olay örgüsü var bunlardan hangisi doğru diye düşünüyorum ex kafası.

şu an ki en büyük derdim uyuşturucu bağımlısı olmaktan korkmak. korkuyorum çünkü aslında bağımlı olmak istiyorum. irademle savaşıyorum. dün bütün gee irademle savaştım. ama en son kendimi kaybettiğimde bana zorla içirdiler mi. etrafımda güvenicek kimse yokmuş derdim bu
  • glori  (27.10.13 14:30:26)
öküz gibi hastayım, ateşim var ve yataktan zor kalkıyorum.

  • zgrydn  (27.10.13 14:32:06)
gelecegimle ilgili yanlis kararlar almaktan tirsiyorum.
senin derdin ne peki?

  • ben de  (27.10.13 14:32:31)
@ben de
biraz gelecek kaygısı, üniversiteden yeni mezun olmuş o boşluk hali, ne yapacağına karar verememe, biraz da yalnızlık işte.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.10.13 14:34:09)
sınavlar var, havalar soğuk, canım sıkkın.

  • doxanikee  (27.10.13 14:34:11)
kalibi bozuk urettigim pantolonlar...beni harcayacaklar matmazel. 11000x20

  • pisuvardandumancikartanadam  (27.10.13 14:35:46)
vizem degisiyor ulkeden ayrilmaya tirsiyorum, yeni eve tasinmam lazim 15 gune, ustunde calistigim projenin deadline'i yaklasiyor, idealim olan bir okula phdye girmeye calisiyorum. bir yandan da gocebeligimin ve de neden kimseyi asla reddedemedigimin derdindeyim. hep ben uzuluyorum sonunda.

  • little miss rejectee  (27.10.13 14:36:59)
zaman yetmiyo bana hacı

  • seyduna6687  (27.10.13 14:37:15)
valla bütün sıkıntım parayla bitecek türden o açıdan şükür halime mutluyum yani :)

  • odiyus  (27.10.13 14:39:52)
işsizim. askerlik yapmadığım için iş bulamıyorum. şubatta askere gidicem sanırım ama şubeye gitmeye bile korkuyorum. diğer türlü temmuz'a kadar tecilim var; bi an önce gitmezsem çok zaman kaybedicem temmuz'a kadar muhtemelen bi şey yapamayacağım için. askerlik yapmak da istemiyorum. işte bunlar hep stres, hep dert.

  • nathanieltroy  (27.10.13 14:40:08)
hayalimdeki gibi bir evim olacak mı?

  • pinkket  (27.10.13 14:48:06)
Ailemin yasadigi ulkede kursum bitti, turkiyedeki universitemin sinavlari yaklasiyor; ben hic ders calismadim.Turkiye'ye donup calismaya baslamam gerekiyor ama annem babanin gelmesini bekle diyor.Neyini bekleyeceğimi de bilmiyorum.Bir an once turkiyeye gelmenin yolunu bulmam lazim.

Turkiyeye gelince evim yok, ev bulmam lazim.
  • fraise  (27.10.13 14:50:49)
Babamla yasamak zorunda olmak

  • Idonthaveausername  (27.10.13 14:57:24)
sevgilim yok

  • komando kani var bende  (27.10.13 15:16:43)
sağlık+para+aile+fikirsel konular(azınlık olmak). yine de mutlu sayılırım.

  • sir gawain  (27.10.13 15:46:26)
sabit bir ruhsal veya fiziksel acı çekmiyorum. buna sahip olmak ve değerini bilmek bile huzurlu yapıyor beni. mutluluk ise anlık bir olaydır. mutluluğu yakalamaya çalışmak çok saçma. kedinin lazer ışığını yakalamaya çalışması gibi.

  • ya birak ya  (27.10.13 16:00:42)
muhit

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.10.13 16:09:22)
keşke okulu uzatmasaydım. şimdi biçok şeyi ertelemek zorunda kaldım.

  • trikotilomanyak  (27.10.13 16:12:32)
turkiyedeki duzenimi birakip tamamen tanimadigim bir ulkeye phd yapmaya geldim 3 hafta once. duzenimi oturtma isleminin yaklasik %75'lik kismini hallettim.

ama bu 3 haftalik surecte burokratik islemler, dil bilmeden ev bulma cabalari, baskasina muhtac olmak, ilk ay icin turkiyeden getirdigim dovizin kira depozito okul harci falan derken kiti kitina yetecek gibi olmasi, maasimi 3 gun sonra alacak olmam ama 1 gun gecikmesi halinde 1 gun de olsa sifir parayla dolasiyor olacak olma dusuncesi :) gibi gibi :)
  • osuruklu  (27.10.13 16:45:31)