irmikli tarifler

irmiği çok seviyorum ama çok az şey biliyorum irmikle yapılan. işte klasik irmik helvası, irmik tatlısı, revani filan.

irmik ile neler yapılır başka güzel tarifleri olan var mı?

Ben de çok severim, saydıklarınızın dışında şekerpareye eklerim.. Umarım güzel ve farklı tarifler gelir başlığı takibe alacağım..

  • mutekebbir  (27.10.13 02:59:43)
Ya ben küçükken İzmir'de böyle el arabasıyla bi tatlı satılırdı annemler izin vermiyor diye gizli gizli yerdim :) İşte o tatlı neyse ondan yapılır, şam tatlısı değil, onun dışı yani kabuğu ve içi daha yumuşak olanı. Bilen varsa yazsın yahu ne o tatlı :(

  • april12th  (27.10.13 03:12:04)
bir de sütlü irmik tatlısının içine bol miktarda toz fıstık eklenmişini yaparız biz, çok güzel olur o da. bir tane daha var onun da adını bilmiyorum. Gaziantep'te mahalle pastanelerinde satılırdı. Arıyorum ama bulamıyorum.

  • april12th  (27.10.13 03:18:02)
irmik çorbası deneyebilirsiniz - ya da irmikli çorba. Çocukken içmiştim, tarif veremiyorum ne yazık ki. Sanırım süt de vardı az bir şey. Google'dan ararsanız çıkar belki kimbilir.

Bir de, kalburabastı isimli tatlıda da irmik kullanılır diye biliyorum.
  • cymbelina  (27.10.13 03:29:37 ~ 03:32:18)
irmik çorbası yapma. bi kere yaptım iğrenç oluyor. irmik çorbanın içinde ne pirinç gibi ne de şehriye gibi. yemesi kötü oluyor.

  • kakao  (27.10.13 03:39:32)
  • sadecece  (27.10.13 03:24:16)